Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Hádzanári budú hrať v Maďarsku o česť

Sportnet|17. jún 2006 o 00:00

BRATISLAVA - V druhej fáze kvalifikácie o postup na MS 2007 v Nemecku čaká dnes slovenských hádzanárov odveta proti Maďarsku. Duel sa začína o 18.00 h v Szombathelyi a bude otváracím zápasom v novej hale. Zverenci trénera Petra Hatalčíka prehrali pred ...

BRATISLAVA - V druhej fáze kvalifikácie o postup na MS 2007 v Nemecku čaká dnes slovenských hádzanárov odveta proti Maďarsku. Duel sa začína o 18.00 h v Szombathelyi a bude otváracím zápasom v novej hale. Zverenci trénera Petra Hatalčíka prehrali pred týždňom v Považskej Bystrici 24:33 (8:15), a tak šanca postúpiť je minimálna.

"V hre je však čestný výsledok a my chceme obstáť v odvete so cťou. Našou úlohou bude pripraviť družstvo tak, aby sa nám to podarilo. Už pred prvým zápasom som tvrdil, že toto play off bude predovšetkým o hlavách, teda o psychike, čo sa aj potvrdilo. Hráči súpera hýrili sebavedomím a to sa odrazilo aj na výsledku," povedal Hatalčík.

"V prvom zápase sme urobili dôležitý krok k postupu, ale aj na odvetu sa musíme poctivo pripraviť, lebo chceme podať dobrý výkon," dodal tréner Maďarska László Szkaliczki. (sita)

Súvisiace články