Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Hádzanár Šulc by vymenil góly za úspech v Lige majstrov

František Šulc (Autor: SITA)
SITA|21. nov 2011 o 16:20

Slovenský hádzanár maďarského Szegedu naďalej patrí medzi najlepších strelcov Ligy majstrov.

SZEGED. Slovenský hádzanár František Šulc patrí v doterajšom priebehu skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2011/2012 k najlepším strelcom.

Po polovici tejto fázy najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov patrí spojke maďarského Picku Szeged s 39 gólmi 2. priečka.

"Som rád, že sa mi darí. Stále však platí, že góly by som pokojne vymenil za tímový úspech a body v tabuľke. Ideálne je, keď sa to spojí dokopy, teda dám veľa gólov a vyhráme. Tak, ako to bolo v dueli s Montpellierom. Vtedy som spokojný,“ povedal 32-ročný trnavský rodák v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku Slovenského zväzu hádzanej.

Šulc sa naposledy zaskvel deväťgólovou kanonádou do siete Montpellieru, ktorý podľahol Szegedu 35:38. Z jeho streleckej formy musel byť v tú chvíľu nešťastný aj slovenský brankár francúzskeho majstra Richard Štochl.

"Je to skvelé, veď Montpellier je svetové mužstvo. Za dva roky v Szegede je to pre mňa najcennejší skalp, hoci ma veľmi potešila aj nedávna ligová výhra nad Veszprémom. V sobotu to išlo našim spojkám, navyše aj brankári toho pochytali predsa len viac ako gólmani francúzskeho tímu. Nám sa darila streľba z väčších vzdialeností a na moje prekvapenie súper bránil naše spojky dosť pasívne. Dokonca na svojej hre nič nezmenili ani v druhom polčase, hoci videli, že nám to z diaľky ide. Jednoducho to hádzanári Montpellieru nechali na brankárov, ale tým to príliš nešlo. Prvý polčas im chytal Richard Štochl, po obrátke sa striedal so svojím kolegom Primožom Prostom,“ vrátil sa k víkendovému zápasu pre slovakhandball.sk Šulc.

Súvisiace články