Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Hádzaná, Vyzývací pohár: ŠKP Bratislava v semifinále

SITA|Publikované 15. mar 2008 o 16:40

BRATISLAVA 15. marca (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava postúpili do semifinále Vyzývacieho pohára žien 2007/2008. Zverenky trénera Štefana Katušáka remizovali v odvetnom štvrťfinálovom stretnutí na bratislavských ...

BRATISLAVA 15. marca (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava postúpili do semifinále Vyzývacieho pohára žien 2007/2008. Zverenky trénera Štefana Katušáka remizovali v odvetnom štvrťfinálovom stretnutí na bratislavských Pasienkoch s tímom Cercle Dijon Bourgogne 22:22 (12:12) a zužitkovali tak sľubnú východiskovú pozíciu, ktorú si vytvorili uplynulú nedeľu remízou 26:26 na francúzskej palubovke. V súčte oboch zápasov rozhodol v prospech ŠKP väčší počet nastrieľaných gólov na pôde súpera.

Bratislavčanky postupom medzi štvoricu najlepších družstiev Vyzývacieho pohára napodobnili úspech hráčok Slovana Duslo Šaľa, ktoré sa v sezóne 1999/2000 prebojovali do semifinále Pohára EHF. Odvety až doteraz slovenské kluby medzi kvartetom najlepších chýbali. ŠKP Bratislava, ktorý je posledným slovenským zástupcom v európskych pohárových súťažiach 2007/2008, spozná svojho semifinálového súpera (Oldenburg, Braila alebo jeden z dvojice Merignac - Reykajvík) v utorok 18. marca počas žrebu vo viedenskom sídle EHF.

Výsledok - sobota - Vyzývací pohár 2007/2008 - ženy - štvrťfinále - odveta:

• ŠKP Bratislava (SR) - Cercle Dijon Bourgogne (Fr.) 22:22 (12:12) - prvý zápas 26:26, do semifinále postúpil ŠKP Bratislava

Zostava a góly ŠKP: Vaverková, Sůkalová - Kusendová, M. Školková 2, Cicmanová 2, Štetáková, Beňušková 8/4, Porubská 1, Globanová 5, Súkenníková 3, Madarová, Z. Janšáková, H. Janšáková, Bachratá 1.

Najviac gólov za Dijon: Fiossonangayeová 9/4, Jacquinotová 4/1, Revilová 3.

pok. hody: 4/4 - 5/5, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Katsikis a Michailidis (obaja Gréc.), 1000 divákov

Už úvodné minúty odvety naznačili, že to bude rovnako ako vo Francúzsku vyrovnaná partia. Domáce získali prvýkrát dvojgólové vedenie počas presilovky v 10. min (5:3). Po štvrťhodine hry vyhrávalo družstvo ŠKP 6:4, no hostky za 5 min šnúrou 4 bodov otočili stav vo svoj prospech (8:6). Vďaka presným zásahom dirigentky Beňuškovej sa však Bratislavčankám podarilo v 24. min vyrovnať na 9:9 a nerozhodné skóre zostalo až do konca prvého polčasu (12:12).

Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie Dijonu, ktorý rýchlo získal trojgólový náskok (16:13). Domáce potom zabojovali a aj zásluhou skvelých zákrokov brankárky Sůkalovej sa v 49. min opäť ujali vedenia (18:17). Dlho sa však z neho netešilo, lebo súper odpovedal troma gólmi v rade. Dráma pokračovala až do záverečných sekúnd, v ktorých Bratislavčanky postupovú remízu 22:22 z rúk nepustili.

Hlas

Štefan Katušák (tréner ŠKP Bratislava): "Dijon bol veľmi náročný súper s kvalitnými hráčkami najmä na spojkách. O obrate vývoja v druhom polčase jednoznačne rozhodla brankárka Sůkalová, ktorá chytala fantasticky. Dôležité však bolo aj to, že dievčatá zvládli duel po psychickej stránke. Nezlomili sa ani za nepriaznivého stavu a bojovali až do konca, čo nám prinieslo v konečnom dôsledku úspech. Keď sa nám podarilo v závere vyrovnať, už som veril, že sa to dobre skončí. Keby sme premenili šance, ktoré sme mali v I. polčase, mohli sme ísť do vedenia a bol by to pokojnejší duel. Postup je však náš a to je podstatné. Sme v semifinále, ale ja osobne by som sa chcel prebojovať až do finále."