Hádzaná, Vyzývací pohár: Remíza ŠKP Bratislava v Dijone

SITA|9. mar 2008 o 17:45

DIJON 9. marca (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava remizovali v nedeľu v prvom štvrťfinálovom stretnutí Vyzývacieho pohára žien na palubovke francúzskeho tímu Cercle Dijon Bourgogne 26:26 (11:12). Mierne ...

DIJON 9. marca (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava remizovali v nedeľu v prvom štvrťfinálovom stretnutí Vyzývacieho pohára žien na palubovke francúzskeho tímu Cercle Dijon Bourgogne 26:26 (11:12). Mierne favorizované domáce hráčky si tak v aktuálnej sezóne nedokázali aj do tretice poradiť so slovenským súperom, keď predtým v novembrovom 3. kole dvakrát zvíťazili nad Banskou Bystricou (32:19, 24:20).

Zverenky trénera Štefana Katušáka budú mať šancu vybojovať si postup medzi štyri najlepšie družstvá Vyzývacieho pohára v odvete, ktorá je na bratislavských Pasienkoch na programe nasledujúcu sobotu 15. marca o 15.00 h. ŠKP Bratislava je posledným slovenským zástupcom v európskych pohárových súťažiach 2007/2008.

Výsledok - nedeľa - Vyzývací pohár 2007/2008 - ženy - štvrťfinále - prvý zápas (odveta sobota 15. 3. o 15.00 h):

• Cercle Dijon Bourgogne (Fr.) - ŠKP Bratislava (SR) 26:26 (12:11)

Najviac gólov za Dijon: Fiossonangayeová 10/5, Jeličová 6, Donguetová 5

Zostava a góly ŠKP: Vaverková, Sůkalová - Kusendová, M. Školková 5, Cicmanová 3, Szöllösiová, Beňušková 6/2, Porubská 4, Globanová 1, Súkenníková 5, Madarová, Z. Janšáková 2, H. Janšáková, Bachratá

pok. hody: 7/7 - 2/2, vylúčené: 4:4 na 2 min, rozhodovali: Riga a Thomassen (obaja Belg.), 1900 divákov

Stretnutie bolo od úvodných minút vyrovnané. Ani jedno z družstiev si nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Domáce vyhrávali v I. polčase najviac o dva góly (2:0, 8:6 i 9:7). Bratislavčanky sa dostali do vedenia v závere prvej tridsaťminútovky (11:10), no Dijon stihol ešte pred prestávkou odpovedať dvoma presnými zásahmi (12:11). Po zmene strán mali navrch hráčky ŠKP, ktoré po vyrovnaní na 12:12 už ani raz neprehrávali. Práve naopak väčšinu času viedli - najväčším rozdielom o štyri góly (20:16). Domáce sa snažili náskok súpera zmazať, dotiahli sa na 19:20, no vzápätí im zverenky trénera Katušáka opäť ušli na tri góly (23:20, 24:21, 25:22). Potom prišli tri presné strely Francúzok za sebou, ktorými vyrovnali na 25:25. V dramatickom závere išli do vedenia znovu hostky, ale napokon sa duel skončil remízou 26:26.

Hlas

Štefan Katušák (tréner ŠKP): "Obe družstvá sa svojimi výkonmi postarali o veľmi dobrý zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom sme išli do vedenia zásluhou veľmi dobrej hry v útoku a kvalitnou defenzívou sa nám darilo udržiavať trojgólové vedenie. V záverečných šiestich minútach belgickí rozhodcovia evidentne pomohli domácim. Vrcholom bol pokutový hod pre Dijon. Bránkový arbiter najskôr gól neuznal pre porušenie pravidla strieľajúcou hráčkou, potom ho však - neviem prečo - nariadil opakovať. Avšak po dohovore so stolíkom zapisovateľov gól napokon predsa len uznal. Podali sme vynikajúci taktický výkon, všetkým dievčatám patrí poďakovanie za bojovnosť, nasadenie a predvedenú hru počas celého zápasu."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzaná, Vyzývací pohár: Remíza ŠKP Bratislava v Dijone