Trpká výhra Tatranu. Islandského súpera zdolal, prišiel však o svojho kapitána

Hádzanári Tatranu Prešov.
Hádzanári Tatranu Prešov. (Autor: Facebook Handball Team Tatran Prešov )
Ján Leško|25. nov 2023 o 22:00

Tentokrát ho vyradilo z hry zranenie pravého kolena.

PREŠOV. Takmer dve tisícky divákov v hľadisku prešovskej Tatran handball areny (THA) bolo zvedavých na zápas tretieho kola Európskeho pohára EHF.

Oba zápasy tohto kola sa po dohode klubov sú na programe v THA. V tom prvom figuroval ako domáci tím islandský UMFA Afturelding.

Tatran Prešov však i v tomto náročnom stretnutí potvrdil aktuálne dobrú formu a opäť pred skvelou diváckou kulisou svojich fanúšikov nesklamal. Sedemnásťnásobný slovenský majster zvíťazil v napínavom súboji 27:24 (12:10).

Druhý zápas tretieho kola Európskeho pohára začnú títo súperi v nedeľu 26. novembra o 18. hodine opäť v Tatran handball arene.

Islanďania potvrdili chýr, ktorý ich predchádzal

Islanďania potvrdili chýr o ich hernom spôsobe. Aj v Prešove hrali s maximálnym nasadením a nepoddajnosťou ani za nepriaznivo sa pre nich vyvíjajúceho skóre. Hostia otvorili gólový účet zápasu ako prví, potom viedli ešte 4:3, no domáci zakrátko otočili na 9:5.

Krátko po polčasovej prestávke Afturelding vyrovnal na 13:13. Prešov ale odpovedal odskokom na päťgólový rozdiel 20:15, najvyšší v stretnutí. Domáci sa potom do konca duelu náskok udržali.

Podľa Čuprynu sľubný výsledok, treba však už myslieť na odvetu

„Je to ozaj sľubný rezultát, ale zatiaľ sme vyhrali len, obrazne povedané prvý polčas. Úlohu sme splnili, avšak nateraz musíme na dobrý štart zabudnúť a nanovo sa naplno koncentrovať.

A to patrične po každej stránke, taktickej, fyzickej i psychickej pripraviť na nedeľnú odvetu,“ vyriekol jeden z najlepších na ihrisku, brankár Tatranu Prešov a slovenskej reprezentácie Igor Čupryna.

Fotka zo zápasu Tatran Prešov - UMFA Afturelding.
Fotka zo zápasu Tatran Prešov - UMFA Afturelding. (Autor: Facebook Handball Team Tatran Prešov )

Gólman s ukrajinskými koreňmi no pár rokov už so slovenským pasom čosi pred vzájomnými súbojmi s islandským klubom niečo z jeho kuchyne vyzvedal od niekdajšieho spoluhráča, reprezentanta rodnej krajiny, aktuálne ľavého krídla Aftureldingu Igora Kopyšinského.

„Iste streli sme sa znovu po dlhých rokoch a ozaj mali si čo povedať. A nielen o hádzanej. Mňa však zaujímala debata práve o nej. Napokon sa ukázal, že Igor neklamal. Islanďania svoju hádzanársku „zurvalosť“ potvrdili. Boli veľmi ťažkým a nepríjemným súperom.“

Ukrajinský krídelník na slovenského reprezentanta nevyzrel

Domov»Halové športy»Hádzaná»Trpká výhra Tatranu. Islandského súpera zdolal, prišiel však o svojho kapitána