Hádzanári Prešova. (Autor: TASR)
Ján Leško|25. feb 2024 o 21:00

Navrátilca vítali diváci potleskom.

PREŠOV. Tatran Prešov na slovenskej hádzanárskej scéne jasne dominuje.

V osemnástich odohraných kolách Niké handball extraligy nenašiel premožiteľa a dve kolá pred koncom základnej časti súťaže je v predstihu už jej víťazom.

Prešov v predstihu víťazom základnej časti NHE

Stretnutie dvadsiateho kola NHE malo vyrovnaný priebeh len počas úvodnej štvrťhodiny.

Postupne domáci hostí z Topoľčian, ktorí do Prešova prišli bez štyroch hráčov základného kádra a jeden sa im navyše v priebehu hry zranil, výrazne prevýšili.

V druhom polčase tí najskúsenejší v prešovskom tíme už sedeli na lavičke a šancu dostali mladíci i niektorí navrátilci po zranení či nemoci.

Aj značne premiešaná prešovská zostava po prestávke desaťgólový náskok z prvého polčasu ešte zveľadila.

Napokon, i napriek problémom so zostavou sympaticky hrajúcich Topoľčancov, vyprevadila vysokým dvadsaťštyri gólovým rozdielom 42:18 (20:10).

Proti Topoľčanom aj s dvojicou navrátilcov

Do zostavy Tatranu Prešov sa po vírusovom onemocnení vrátil Kubánec Pavel Hernandez, ktorý pred pár dňami predĺžil s klubom slovenského hádzanárskeho šampióna kontrakt o ďalšie dva roky.

Potlesk na otvorenej scéne si vyslúžil navrátilec Tomáš Fech.

Krídelník Tatranu a pred zranením i slovenskej hádzanárskej reprezentácie sa po operácii pravého kolena a dlhodobej rekonvalescencii už vystrábil a v sobotu opäť vkročil do zápasového diania.

Zľava Viačeslav Kasatkin (Prešov), Dušan Vukadinovič (Topoľčany), Erik Fenár (Prešov) v zápase 20. kola. (Autor: TASR)

Návrat neuponáhľal, vítali ho potleskom

Na ihrisko v stretnutí proti Topoľčanom prišiel štvrťhodinu pred koncom. Za pomerne krátky čas prispel k výhre Prešova dvomi gólmi.

Pred zhruba mesiacom Fech v rozhovore okrem iného vravel, že nemá význam návrat do zápasového kolotoča uponáhľať.

„Čas návratu už ozaj nastal. Pauzoval som veru dlho. V polovici februára minulého roku v zápase v Bratislave proti ŠKP sa objavili moje problémy s pravým kolenom.

Neukázali sa však ako zvlášť vážneho charakteru. Krátko som sa liečil a pred finálovou sériou proti Považskej Bystrici som sa cítil zdravotne v poriadku.“