Prešov čaká vrchol sezóny už v úvode. Jeho hviezda však nie je fit

Oliver Rábek.
Oliver Rábek. (Autor: TASR)
TASR|16. júl 2021 o 15:45

Tím opustila dlhoročná brankárska jednotka.

PREŠOV. Hádzanárov Tatrana Prešov čaká jeden z najdôležitejších zápasov sezóny 2021/2022 netradične už v závere prípravného obdobia.

Dvojzápas proti ukrajinskému Motoru Záporožie rozhodne o postupujúcom do finálového turnaja Final 4 v Zadare, ktorým vyvrcholí SEHA ligy 2020/2021.

Prešovčania postúpili do štvrťfinále SEHA ligy po májovom dvojzápase s Vojvodinou Novi Sad (40:28, 22:27). Netradične až takmer štvormesačné čakanie na ďalšie súboje v súťaži sa skončí 24. augusta.

"Pred sezónou 2020/2021 smerovala naša príprava na finálový turnaj Slovenského pohára v Bardejove. Niektorí sa nám aj posmievali, že sme priam až posadnutí tým, aby sme ho vyhrali, ale pre nás to bolo v tej chvíli veľmi dôležité.

Teraz sa podobne zameriavame na Záporžie. Do tohto zápasu chceme dať maximum. Predsa len šancu na účasť na finálovom turnaji SEHA ligy nemáme každý rok," povedal generálny manažér prešovského klubu Miroslav Benický.

Viacero zmien v kádri

Ten mapuje aj situáciu v tíme súpera: "Majú štyroch nových hráčov, ktorí majú svoju kvalitu a zvýšia ich silu. Ja však verím svojmu tímu. Som presvedčený, že máme šancu na postup. V pozícii favorita je Záporožie, o tom niet pochýb.

Verím, že v prvom domácom zápase dosiahneme dobrý výsledok, ktorý nám nechá nádej bojovať o postup. Chlapci si to vybojovali, prešli cez silnú Vojvodinu a teraz chceme všetko podriadiť tomu, aby sme si zabezpečili účasť vo Final 4."

V kádri Tatrana nastalo po sezóne 2020/2021 viacero zmien. Po šiestich sezónach odišiel brankár Igor Čupryna, v kádri už nefigurujú ani Nino Grzentič, Lucijan Fižuleto a Josef Hozman. Novými tvárami sú zatiaľ Vjačeslav Kasatkin, Sergio Lopez Garcia a brankár Tilen Leben.

"Chceli by sme, aby bol káder o niečo širší, ale musíme byť aj ekonomicky racionálni. Náš tím však má svoju silu. Nechceme byť pre Európu fackovací panák. Energia súčasného kádra je dobrá.

Hráči, ktorí prišli, majú novú motiváciu a tí, ktorí ostali a vlani okúsili Európu, majú v sebe veľkú výzvu, ktorou je Final 4 SEHA ligy.

Mnohí majú takú príležitosť prvýkrát v kariére. Preto verím, že všetko podriadia hádzanej a Tatranu Prešov," povedal Benický, ktorý by v kádri ešte rád privítal posily na post strednej spojky a pivota.

Rábek: Moje telo je ako stará topánka

V Tatrane pokračuje aj osemnásobný majster SR a kapitán tímu Oliver Rábek, ktorého v úvode prípravného obdobia trápia zdravotné problémy.

V závere extraligovej sezóny 2020/2021 mal ťažkosti s prstom na ruke, v najbližších dňoch ho čaká operácia brušného svalstva.

"Moje telo je ako stará topánka. Neustále potrebuje niečo meniť, opravovať. Momentálne mám v bruchu dve trhliny, pre ktoré musím ísť na operáciu. Do mesiaca by som však mal byť v plnom zaťažení.

Rád by som naplno odohral turnaj v Doboji a potom sa sústredil na Záporožie. Vieme, že Motor získal kvalitných hráčov. Poznám ich, hral som proti nim a viem, že s nimi bude tento súper ešte silnejší," poznamenal Rábek.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov čaká vrchol sezóny už v úvode. Jeho hviezda však nie je fit