Momentka zo zápasu Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica.
Momentka zo zápasu Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica. (Autor: Facebook Handball Team Tatran Prešov/V. Zamborský)
Ján Leško|4. dec 2023 o 06:00

Prešov ukazuje, že má na návrat na majstrovský trón, vraví český reprezentant.

PREŠOV. Šláger 13. kola Niké Handball Extraligy bol jednoznačnou záležitosťou hádzanárov Tatrana Prešov.

Najlepší slovenský klub, ktorý v Európskom pohári EHF ani v najvyššej domácej súťaži dosiaľ nenašiel premožiteľa, zdolal úradujúceho majstra MŠK Považská Bystrica vysoko 33:23 (14:10).

Úspešné ťaženie malo ďalšie pokračovanie

Tatran Prešov s výnimkou druhého kola NHE, v ktorom vyhral na Považí 26:25, v ostatných doterajších extraligových dueloch súperov zdolal dvojciferným rozdielom.

Sedemnásťnásobný slovenský hádzanársky šampión v domovskej Tatran handball arene nadviazal na suverénnu sériu aj v súboji úradujúceho vicemajstra s úradujúcim majstrom z Považskej Bystrice.

Zámerom Prešovčanov bolo nedovoliť Považanom, hlavne s ohľadom na pohyblivosť súpera, diktovať tempo zápasu.

Tatran trochu prekvapivo začal v základnej zostave s mladým talentom Damiánom Mitaľom.

Dosiaľ omnoho platnejším na ľavom krídle, tentoraz hrajúcim na na strednej spojke, či pivotom Márkom Istvánom Kovácsom na poste pivota.

Vyrovnaná partia netrvala ani dvadsať minút

Necelých dvadsať minút sa hralo v podstate gól na gól. Po určitých zmenách v prešovskej zostave od stavu 9:8, domáci odskočili hosťom pred prestávkou na rozdiel piatich gólov - 13:8.

Nuž a po nej to Tatran na ihrisku poriadne rozbalil. Šesť minút pred koncom vyhrával o 14 gólov 32:18.

V závere za takéhoto výrazného náskoku zasiahli do hry viacerí prešovskí mladíci a hostia potom z neho ukrojili.

Pád Hernándeza po faule Ďuriša vyzeral krkolomne

Citeľnou stratou Považanov bolo vylúčenie do konca zápasu ich dozaista najlepšieho hráča, do prestávky trojgólového strelca Ľubomíra Ďuriša.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov nadelil aj majstrovi, ktorému vylúčili najlepšieho hráča. Moja hlúposť, kajal sa