Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Slovenský šampión nebude hrať Ligu majstrov. Vraj do nej nepatrí

Na snímke gól strieľa Martin Straňovský (Tatran Prešov), vľavo Jevgenij Semenov a vpravo brankár Vitalij Šitsko (Riihimäki Cocks). (Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|15. jún 2020 o 19:44

Klub si nepodal ani prihlášku.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov nebudú v sezóne 2020/2021 účinkovať v Lige majstrov. Pre TASR to uviedol generálny manažér klubu Miroslav Benický.

Prešovčania by sa mali predstaviť v Európskej hádzanárskej lige.

"Vzhľadom na nový formát súťaže nám nedávalo zmysel podať prihlášku do Ligy majstrov. Zároveň nám bolo naznačené, že nie je reálne, aby sme sa dostali medzi šestnásť tímov," zdôraznil Benický.

Prešovčania boli v uplynulých sezónach pravidelný účastník najprestížnejšej európskej súťaže.

"Na stretnutí združenia európskych hádzanárskych klubov počas ME vo Švédsku bola rozoberaná táto téma. Po zmene formátu Ligy majstrov pôjde o skutočne elitnú súťaž so 16 mužstvami. Bolo odkomunikované, že ten priestor sa zúži," opísal Benický.

"My si uvedomujeme, že sme v uplynulých sezónach museli tuho bojovať o miestenku v skupinách C alebo D. Naznačili nám, že nie je reálne, aby sme sa mohli uchádzať o miesto v 16-člennej elite," poznamenal.

"V nej je garantovaných desať miest, ďalších šesť bude vybraných cez pozvánku. O tú budú žiadať kluby, ktoré v nedávnom období pôsobili v elitných skupinách A a B. Tie prakticky s určitosťou dostanú možnosť štartovať v LM, takže nám nedávalo zmysel uchádzať sa o to," dodal Benický pre TASR.

Súvisiace články