Ide v otcových šľapajách. Syn úspešného hádzanára bol povolaný do reprezentácie

Marco Antl (Prešov) v zápase 15. kola Niké Handball Extraligy v hádzanej mužov Tatran Prešov - HáO TJ Slovan Modra.
Marco Antl (Prešov) v zápase 15. kola Niké Handball Extraligy v hádzanej mužov Tatran Prešov - HáO TJ Slovan Modra. (Autor: TASR)
TASR|14. feb 2024 o 14:14

Slováci sa predstavia v kvalifikačnom dvojzápase proti Izraelu.

BRATISLAVA. Hráč s priezviskom Antl sa opäť objavil v kádri slovenskej reprezentácie hádzanárov.

Nejde však o bývalého úspešného hráča a v súčasnosti už trénera Radoslava, ale jeho mladšieho syna Marca.

Ten dostal premiérovú pozvánku do národného tímu na dvojzápas prvého kola II. fázy kvalifikácie MS proti Izraelu.

Slovenskí hádzanári budú mať v dvojzápase výhodu domáceho prostredia, hrať sa bude v Topoľčanoch.

Prvý zápas bude v piatok 15. marca o 19.30 h a odveta, v ktorej mali byť pôvodne doma Izraelčania, je naplánovaná na nedeľu 17. marca o 14.00 h. Informoval o tom portál slovakhandball.sk.

V porovnaní s predchádzajúcou reprezentačnou akciou, ktorou bolo januárové vystúpenie na turnaji v španielskom Granollerse, neprišlo v nominácii k výrazným zmenám.

Z vtedajšieho kádra nie sú v 19-člennom výbere hlavného kouča Fernanda Guricha traja hráči - Lukáš Péchy (figuruje medzi náhradníkmi), Marek Korbel a zranený Andrej Sloboda.

Do národného tímu sa naopak vracia Marek Hniďák. Ľavák pôsobiaci v českých Lovosiciach sa po operácii ruky opäť rozohral a strieľa góly.

Pozvánku dostali okrem Marca Antla aj brankár Michal Martin Konečný a mladík Jakub Kravčák.

Slováci majú zraz v nedeľu 10. marca na pravé poludnie v hoteli Nový kaštieľ v Topoľčanoch. V prípade postupu cez Izrael sa v baráži o miestenku na svetový šampionát stretnú s Poľskom.

MS sa v roku 2025 uskutočnia v Chorvátsku, Dánsku a Nórsku. Slováci vyradili v prvej kvalifikačnej fáze Kosovčanov (33:23, 25:28), izraelskí hráči si poradili s Luxemburskom (28:31, 35:27).

Nominácia Slovenska na dvojzápas s Izraelom

Brankári: Marián Žernovič (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (SC Kelag Ferlach/Rak.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)

Pivoti: Matúš Moravčík (HC Dukla Praha/ČR), Jakub Tóth (SKKP Handball Brno/ČR), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica)

Krídla: Dávid Mišových (Dessau-Rosslauer HV 06/Nem.), Juraj Briatka (UHC Speed Connect Hollabrunn/Rak.), Erik Fenár, Marco Antl (obaja Tatran Prešov)

Spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Martin Potisk (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Hniďák (HK FCC Město Lovosice/ČR), Marek Hlinka (HC Dukla Praha/ČR), Mikuláš Kucsera ml. (HC Robe Zubří/ČR), Ľubomír Ďuriš (MŠK Považská Bystrica), Lukáš Urban, Jakub Kravčák (obaja Tatran Prešov)

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Ide v otcových šľapajách. Syn úspešného hádzanára bol povolaný do reprezentácie