Mladí Slováci majú prvé dva body, poradili si s Gruzínskom

Ján Kolesár.
Ján Kolesár. (Autor: TASR)
TASR|4. júl 2022 o 16:29

Slováci nastúpia v stredu proti Rakúšanom.

Majstrovstvá EHF – I. turnaj – B-skupina:

Slovensko – Gruzínsko 38:34 (17:15)

Zostava a góly SR: Bako, Sopka – Plšek 1, Kimák-Fejko 3, Dudík 1, Kolenič 6, Zorvan 1, Serbin 1, Dévai 3, T. Smetánka 8, J. Kravčák 10, Hrubý 3, A. Lukačín, Kovács 1, Rendek, Illés, 7m: 2/1 – 4/3

vylúčení: 2:4, rozhodovali: Pagh a Thygesen (obaja Dán.)

VARNA. Slovenskí hádzanári zvíťazili na turnaji majstrovstiev EHF hráčov do 20 rokov v bulharskej Varne nad Gruzínskom 38:34.

Zverenci trénerskej dvojice Ján Kolesár – Tomáš Straňovský si do tabuľky B-skupiny, v ktorej sa posunuli na 3. priečku, pripísali prvé dva body.

Slováci nastúpia v stredu 6. júla od 16.00 h proti Rakúšanom, ktorí sú s plným počtom bodov na čele.

Hlas po zápase

Ján Kolesár, tréner SR: "Úvod sme si pokazili. Nevyhli sme sa chybám a zahodeným šanciam, čo chlapcom neustále prízvukujeme, aby si dávali pozor. Možno nám zväzovala ruky skutočnosť, že sme dnes museli zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo.

Podarilo sa nám otočiť vývoj prvého polčasu a v druhom sme si to postrážili. Po zmene strán sme boli vo vyššom vedení, ale napokon sme museli hrať až do konca. Bolo dôležité, že keď sa Gruzínci dotiahli, hneď sme im opäť odskočili. Chlapcom ďakujem za predvedenú hru i dva body.

Deň voľna využijeme na regeneráciu i prípravu na Rakúsko. Obom tímom pôjde o veľa, ale myslím si, že je to hrateľný súper a ja verím svojmu družstvu."

Tabuľka

Ďalší program zápasov juniorov SR

  • streda 6. júla: 16.00 h Slovensko - Rakúsko
  • štvrtok 7. júla: 12.00 h Slovensko - Turecko
Nachádzate sa tu: