Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hádzaná: Slovenky cestujú do Chebu za obhajobou prvenstva

SITA|Publikované 26. mar 2008 o 09:31

Slovenské hádzanárky sa pripravujú na II. fázu kvalifikácie ME 2008 proti Ukrajine.

BRATISLAVA 26. marca (SITA) - Hádzanárky Slovenska začali s prípravou na júnovú II. fázu kvalifikácie ME 2008 proti Ukrajine. Ich prvým medzinárodným testom výkonnosti v tomto roku bude 35. ročník tradičného turnaja O štít mesta Cheb (27. - 30. marca).

Tréner reprezentácie žien SR Ľubomír Popluhár privítal na pondelkovom zraze v Handlovej štrnásťčlenný káder, ku ktorému sa v dejisku podujatia pridá Miriam Šimáková z Norimbergu. "Z pôvodnej nominácie vypadli Lívia Kalaninová, Martina Školková pre zranenie, Alžbeta Tóthová má zápal priedušiek a Ivanu Trochtovú čakajú maturity. Dodatočne sme povolali pivotku Zdenku Staršichovú, krídelníčku Evu Hodoškovú a spojku Miriam Šimákovú," uviedol pre agentúru SITA kormidelník Ľubomír Popluhár.

Slovenky ako trojnásobné víťazky turnaja budú v Chebe obhajovať vlaňajšie prvenstvo. V základnej skupine figurujú spolu so Slovinskom a Litvou (nahradila pôvodne prihlásené Poľsko), druhú tvoria Dánsko, Holandsko a domáce Česko. Vďaka netradičnému hernému systému odohrá každý z účastníkov aj jeden duel proti niektorému družstvu z inej skupiny. V prípade slovenských hádzanárok to bude stretnutie s Holandskom.

"Pokúsime sa vyhrať všetky štyri zápasy a obhájiť prvenstvo, čo však v kvalitnej konkurencii nebude jednoduché. Podľa súpisiek by mali byť najsilnejšie Holanďanky, ostatné družstvá sú približne vyrovnané. V každom prípade vítame možnosť odohrať v rámci prípravy na kvalifikáciu štyri kvalitné duely," dodal Ľ. Popluhár pred stredajšou cestou na západ Čiech.


Nominácia hádzanárok Slovenska na 35. ročník turnaja O štít mesta Cheb (27. - 30. 3. 2008):

brankárky: Katarína Harišová (Ferencváros Budapešť/Maď.), Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Katarína Vaverková (ŠKP Bratislava)

pivotky: Martina Halásová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Zdenka Staršichová (DHC Slavia Praha/ČR)

krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Silvia Farkašová (Wiener Neustadt/Rak.), Lucia Súkenníková (ŠKP Bratislava), Eva Hodošková (Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Lýdia Jakubisová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Denisa Glankovičová (TSV Bayer 04 Leverkusen/Nem.), Petra Popluhárová, Miriam Šimáková (obe 1. FC Norimberg/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Petra Beňušková (ŠKP Bratislava)


Program 35. ročníka medzinárodného turnaja žien "O štít mesta Cheb":

  • štvrtok 27. 3.: Litva - Slovinsko (16.00), Česko - Dánsko (18.00), Holandsko - Slovensko (20.00)
  • piatok 28. 3.: Slovensko - Slovinsko (16.00), Česko - Litva (18.00), Dánsko - Holandsko (20.00)
  • sobota 29. 3.: Litva - Slovensko (16.00), Česko - Holandsko (18.00), Slovinsko - Dánsko (16.00, Arzberg/Nem.)
  • nedeľa 30. 3.: *zápas o 5. miesto (10.30), o 3. miesto (12.30), finále (14.30)

Pozn.: (*) Česko bude hrať v nedeľu za každých okolností o 10.30 h.


Zloženie skupín:

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.