Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Hádzaná: Prešov favoritom play off

Najväčším favoritom vyraďovacej časti najvyššej súťaze hádzanárov je Prešov. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 22. apr 2008 o 12:06

BRATISLAVA 22. apríla (SITA) - Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov vstúpi v stredu 23. apríla do vyraďovacej časti, od 18.00 h sú na programe úvodné semifinálové zápasy. Najväčším kandidátom na titul ...

BRATISLAVA 22. apríla (SITA) - Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov vstúpi v stredu 23. apríla do vyraďovacej časti, od 18.00 h sú na programe úvodné semifinálové zápasy.

Najväčším kandidátom na titul je Tatran Prešov. Obhajca vlaňajšieho prvenstva sa v boji o účasť vo finále extraligy mužov stretne s ŠKP Bratislava. Očakáva sa, že zverenci trénera Martina Liptáka, ktorí vyhrali nad "policajtmi" všetky tohtosezónne stretnutia, potvrdia úlohu favorita už v trojzápasovej sérii. Bratislavčania sa do play off dostali v "hodine dvanástej" na úkor minuloročného vicemajstra z Považskej Bystrice, keď v sobotňajšom záverečnom kole nadstavbovej časti uhrali doma remízu 33:33 s Košičanmi.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria IS Košice - TJ Štart Nové Zámky. Oba tímy do poslednej chvíle na diaľku bojovali o 2. miesto v tabuľke a tým výhodu domáceho prostredia v prípadnom piatom zápase. Úspešne z neho vyšli vďaka spomenutému zisku bodu z Bratislavy východniari, ktorí navyše vyťažili aj z toho, že suverén súťaže Prešov nedávno nastúpil proti nim bez jedenástich hráčov základného kádra, čím mali cestu k dvom bodom značne uľahčenú. Novozámčania cítia krivdu, veď v tejto sezóne mali s družstvom IS bilanciu 4 víťazstvá - 2 prehry, pričom v Košiciach vyhrali aj uplynulú stredu 27:24.

"Podľa nás prišlo k ovplyvneniu regulárnosti a dehonestovaniu súťaže. Žiadny profesionálny klub by sa nemal znížiť k takémuto kroku, že postaví dorastencov. Nedovolil by si to azda nikto na svete. Kazí to imidž nielen klubu, ale i hádzanej," vrátil sa k záveru dlhodobej časti manažér Štartu Michal Tóth a potom k semifinále poznamenal: "Ťažko hovoriť o favoritovi našej série. Nemáme čo špekulovať - ideme do Košíc vyhrať." Obaja súpera sa vlani stretli v súboji o bronz, napokon ho získali hráči Nových Zámkov, ktorí uspeli 3:2 na zápasy.

Semifinále, finále i o zápas 3. miesto sa hrá na tri víťazné stretnutia (prvé, tretie, prípadne piate u lepšieho umiestneného po nadstavbovej časti). Meno nového majstra SR bude známe najneskôr 28. mája. O 5. priečku budú najbližšie dve soboty (26. 4. a 3. 5.) bojovať MŠK Hlohovec a finalista posledných šiestich ročníkov MŠK HANT Považská Bystrica. Hrá sa pohárovým systémom na odvetu. Začína sa u mužstva, ktoré skončilo šieste po nadstavbe.

Extraliga mužov - play off o majstra SR - program semifinále (hrá sa na tri víťazné zápasy):

  • 1. zápasy:

streda (23. 4.): 18.00 h Tatran Prešov - ŠKP Bratislava, 18.00 IS Košice - TJ Štart Nové Zámky

  • 2. zápasy:

sobota (26. 4.): 18.00 h ŠKP Bratislava - Tatran Prešov, 20.00 TJ Štart Nové Zámky - IS Košice

  • 3. zápasy:

streda (30. 4.): 18.00 h Tatran Prešov - ŠKP Bratislava, 18.00 IS Košice - TJ Štart Nové Zámky

  • prípadné 4. zápasy:

sobota (3. 5.): 18.00 h ŠKP Bratislava - Tatran Prešov, 18.00 TJ Štart Nové Zámky - IS Košice

  • prípadné 5. zápasy:

streda (7. 5.): 18.00 h Tatran Prešov - ŠKP Bratislava, 18.00 IS Košice - TJ Štart Nové Zámky

Extraliga mužov - program stretnutí o 5. miesto (hrá sa na odvetu):

1. zápas:

sobota (26. 4.): 18.00 h MŠK Hlohovec - MŠK HANT Považská Bystrica

odveta:

sobota (3. 5.): 18.00 h MŠK HANT Považská Bystrica - MŠK Hlohovec

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články