V týždni trénoval s Prešovom, cez víkend proti nemu hral za Martin

Peter Kimák - Fejko.
Peter Kimák - Fejko. (Autor: Viktor Zamborský)
Ján Leško|17. sep 2023 o 18:45

Okrem druhopolčasovej gólovej nádielky Tatranu, na ihrisku zaujal odchovanec prešovskej hádzanej Peter Kimák – Fejko.

PREŠOV. Hádzanári Tatranu Prešov doma znova nadeľovali. Extraligového nováčika však zdolali až výrazne zlepšeným výkonom v druhom polčase.

Prešovčania napokon po domácej výhre nad Bojnicami o dvadsaťpäť gólov, následnej najtesnejšej výhre na palubovke najväčšieho extraligového rivala v Považskej Bystrici, rozdielom osemnástich gólov zdolali v treťom kole Niké handball extraligy MHáK Martin 41:23.

Tatran znova nadeľoval

Tatran začal stretnutie v zostave s mladíkmi Mitaľom, Khaianom, Polanským, M. Antlom i skúsenými Čuprynom v bráne, Brazílčanom Araxá na poste pivota a na pravom krídle s ostrieľaným strelcom Hozmanom.

Experiment ale domácim nevyšiel. Prešov síce viedol o dva, tri góly, no snaživému súperovi výraznejšie gólovo neodskočil. Martinčania po Buvalovom góle na 19:19 v 34. minúte šokovali publikum v Tatran handball aréne. Zlom nastal až po  následnom „preosiatí“ prešovskej zostavy.

Do hry zasiahli hráči zvyčajne základnej šestky. Rečičár, Urban, Sako, Kasatkin, na ľavom krídle parádnymi gólmi vynikol desaťgólový Mitaľ, na pravom dobre sekundoval Hozman.

Gólostroj Tatranu nabral na obrátkach hlavne v čase od 34. do 47. minúty, počas ktorého hostia nadali ani jeden gól. Záver stretnutia tak mal v podstate už exhibičný nádych.

Domov»Halové športy»Hádzaná»V týždni trénoval s Prešovom, cez víkend proti nemu hral za Martin