Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Hádzaná, LM: P. Bystrica z Veszprému s debaklom

SITA|7. okt 2006 o 18:56

VESZPRÉM 7. októbra (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica podľa predpokladov neuspeli v stretnutí 2. kola A-skupiny Ligy majstrov mužov, keď v sobotu podľahli v maďarskom Veszpréme favorizovanému ...

VESZPRÉM 7. októbra (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica podľa predpokladov neuspeli v stretnutí 2. kola A-skupiny Ligy majstrov mužov, keď v sobotu podľahli v maďarskom Veszpréme favorizovanému domácemu tímu MKB vysoko 26:46 (14:20). Zverenci trénera Martina Liptáka sú tak v tabuľke základnej skupiny s dvoma prehrami bez zisku bodu na poslednom 4. mieste. Považania na budúci týždeň pocestujú na horúcu pôdu do Španielska, kde v nedeľu 15. októbra o 18.00 h nastúpia proti Portlandu San Antonio.

Výsledky - sobota - Liga majstrov - muži - A-skupina - 2. kolo:

MKB Veszprém KC (Maď.) - MŠK SIRS Považská Bystrica (SR) 46:26 (20:14)

Góly za Veszprém: Lazarov 14/3, Pérez, Pásztor po 6, Gál, Vujin po 4, Gulyás, Eklemovič po 3, Iváncsik, Tombor po 2, Lapčevič, Cozma po 1

Zostava a góly MŠK: Drápal, Biel - Trabelssie 4, Cifra, Krahulík 4, Ľ. Ďuriš 1, P. Zaťko, Toms 6/3, Straka, Firit 1, S. Mažár 3/1, Hanták, J. Kozák 4, Tůma 3/1

Pok. hody: 4/3 - 7/5, vylúčení: 5 - 9, ČK: 42. Tůma (P. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Vodopivec a Krašna (obaja Slovin.), 2000 divákov

Maďarský šampión od začiatku duelu vyhrával, ale v 5. min to bolo ešte len 4:3. Potom však spravili Považania dve chyby, čo súper využil na zvýšenie náskoku a na konci 6. min viedol 6:3. Hostia mali problémy predovšetkým s pravou stranou MKB Gulyás - Lazarov, ktorá sa postarala o šesť z úvodných siedmich gólov domácich i "vyhnanie" Drápala z bránky. Na neudržanie bol najmä kanonier Lazarov, ktorý mal po 19 minútach hry (15:8) na svojom konte už 8 presných zásahov. Veszprém si robil v útoku prakticky čo chcel, a tak v 24. min svietil na ukazovateli skóre stav 18:9. Potom prišli slabšie chvíle aj na maďarské družstvo a hráči MŠK hrozivo narastajúci rozdiel znížili (18:12). V 30. min dokonca po góle Tomsa prehrávali už "len" 14:19, ale do kabín na prestávku napokon odchádzali so šesťgólovým mankom (14:20). Nástup do II. polčasu vyšiel lepšie zverencom trénera Liptáka, ktorí sa opäť dotiahli na štyri góly (16:20 i 17:21). Vzápätí však domáci v priebehu ďalších štyroch minút ušli na 27:17. V zostávajúcom čase bola otázkou už len výška skóre. V 52. min viedol Veszprém ešte výraznejšie (37:22), v 60. min vyhrával dokonca až 46:24, aby napokon ešte dovolil slovenskému majstrovi kozmetickú úpravu výsledku. Ani to však na víťazstve rozdielom viac ako dvoch tried už nič nezmenilo (46:26). Považská Bystrica tak predĺžila svoju sériu prehier na štyri zápasy, v Lige majstrov dokonca už na osem duelov, keď predchádzajúcich šesť neúspešných súbojov zaznamenala pri svojom premiérovom štarte v prestížnej súťaži.

Martin Lipták (tréner P. Bystrice): "Štyridsať minút sme s Veszprémom držali krok, čo v prípade súpera týchto kvalít znamená 7 až 8-gólový rozdiel. Myslím si, že prehra je pre nás príliš krutá. V úvode II. polčasu sme mali niekoľko vylúčených hráčov, navyše sme pre červenú kartu prišli aj o Tůmu, ktorý je našou oporou v útoku. A už sa to začalo na nás valiť. Nasadenie a bojovnosť chlapcom uprieť nemôžem, vyčítať im však budem, že v útoku hrali splašene, nepodržali loptu. Obrana nám tiež nefungovala podľa predstáv, v defenzívnej činnosti sa prejavila absencia Straku, jednoducho mi tam chýbal ešte jeden takýto hráč a od brankárov som čakal tiež viac úspešných zákrokov."

Zápas RK "Bosna" Sarajevo (Bosna a Herceg.) - Portland San Antonio (Šp.) sa hrá v nedeľu 8. 10. o 16.15 h.