Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hádzaná: Košičania síce vyhrali, ale v PVP končia

SITA|Publikované 7. okt 2006 o 18:49

KOŠICE 7. októbra (SITA) - 1. MHK Košice sa rozlúčil s účinkovaním v tohtoročnej edícii európskych pohárových súťaží hádzanárov víťazstvom. Zverenci trénera Gabriela Schmiedta zdolali v sobotňajšom odvetnom ...

KOŠICE 7. októbra (SITA) - 1. MHK Košice sa rozlúčil s účinkovaním v tohtoročnej edícii európskych pohárových súťaží hádzanárov víťazstvom. Zverenci trénera Gabriela Schmiedta zdolali v sobotňajšom odvetnom stretnutí 2. kola Pohára víťazov pohárov mužov Besiktas JK Istanbul rozdielom siedmich gólov 28:21 (10:10). Keďže prvý vzájomný duel sa skončil pred týždňom na tureckej palubovke výhrou Besiktasu 39:28, do 3. kola postupuje istanbulský tím.

Výsledok - sobota - PVP - muži - 2. kolo - odveta:

1. MHK Košice (SR) - Besiktas JK Istanbul (Tur.) 28:21 (10:10) - prvý zápas 28:39, do 3. kola postúpil Besiktas

Zostava a góly 1. MHK: Olejár, Paul - Mazák 4, Hruščák, Faith 7, Hičo 3, J. Kolesár, Pecha 5/2, Strapko 1, Cibere, Vikartovský 1, Marek Urban, T. Urban 1, Petraško 6

Najviac gólov za Besiktas: Done 7, Hatirnas, Paškov po 4

pok. hody: 2/2 - 0, vylúčení: 4 - 9, ČK: Erguder (Besiktas) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Rosskamp a Rothkranz (obaja Belg.), 500 divákov

V 10. min viedli hostia 4:2, hoci prvé dva góly zápasu strelili domáci. Potom sa oba tímy ťahali o každý gól. V 29. min vyhrával Besiktas 10:8, ale ešte do prestávky o náskok prišiel. Ani po zmene strán to s Košičanmi nevyzeralo najlepšie, v 36. min svietil na ukazovateli skóre stav 10:14. Hráči 1. MHK sa však včas spamätali a od 46. min aj zásluhou strelecky disponovaného Faitha išli do jednogólového vedenia 19:18. Od tejto chvíle svoj náskok neustále zvyšovali, rozdiel natiahli až na konečných sedem gólov (28:21), čo však na zmazanie manka z Istanbulu a postup

Gabriel Schmiedt (tréner 1. MHK Košice): "Žiaľ, moji zverenci nezvládli predovšetkým prvý polčas a úvodné minúty po zmene strán. Našťastie sa však spamätali a dokázali sme zvíťaziť, hoci nie rozdielom potrebným na postup. Aj keď konečný výsledok nie je zlý, predsa len nás trochu mrzí, lebo sme mali na viac."