Hádzaná: Iuventa vyhrala, ďalej ale nepostupuje

Anna Dittelová v jednej z akcií. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 16. feb 2008 o 20:01

MICHALOVCE 16. februára (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v sobotňajšom odvetnom ...

MICHALOVCE 16. februára (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v sobotňajšom odvetnom osemfinálovom zápase Pohára EHF žien v domácom prostredí nad Dinamom Volgograd 31:27 (16:15). Keďže zverenky trénera Dušana Daniša prehrali pred týždňom v Rusku až rozdielom deviatich gólov 20:29, z postupu do štvrťfinále sa tešil súper. Pre úradujúceho slovenského šampióna sa tak tohtosezónne účinkovanie v európskych pohárových súťažiach skončilo.

Výsledok - sobota - Pohár EHF žien - osemfinále - odveta:

• Iuventa Michalovce (SR) - HC Dinamo Volgograd (Rus.) 31:27 (16:15) - prvý zápas 20:29, do štvrťfinále postúpil Volgograd

Zostava a góly Michaloviec: Krajcárová, Kudročová, Zahorjanová - Fajčáková, Hricíková 2, A. Tóthová 9/4, Cinová 5, Rubcovová 5, Kalaninová 1, Pajtášová, A. Dittelová 8, Tobiášová 1, Horňáková

Najviac gólov za Volgograd: Kočetovová 9/5, Rvačevová 6/1, Levinová 5

Pok. hody: 7/4 - 7/6, vylúčené: 3 - 7, ČK: 59. Tobiášová za hrubý faul - 58. Kočetovová za hrubý faul, rozhodovali: Harabagiu a Stanescu (obaja Rum.), 1100 divákov

Domáce hráčky chceli odčiniť vysokú prehru z Volgogradu, ale aj odvetu začalo lepšie Dinamo. Ruské hádzanárky v I. polčase viedli aj rozdielom troch gólov (11:8), no Michalovčanky, ktorých môžu mrzieť i dva nepremenené pokutové hody, sa postupne doťahovali a ešte pred prestávkou získali jednogólové vedenie (16:15). Po zmene strán Iuventa zlepšila svoj výkon, v obrane pridali hráčky na dôraze, čím otupili útočnú silu súpera. Slovenský majster v 40. min zvýšil svoje vedenie na 24:20 a náskok si napokon udržal až do záverečného hvizdu. Víťazstvo 31:27 na postup nestačilo, no bola to dôstojná rozlúčka s Pohárom EHF, ku ktorej prispela aj dlhoročná opora Alžbeta Tóthová. Kanonierka Iuventy vo svojom poslednom tohtosezónnom zápase v drese michalovského tímu pred odchodom na hosťovanie do maďarského Debrecína prispela k výhre 9 gólmi.

Dušan Daniš (tréner Iuventy): "Škoda, že sme nehrali v prvom polčase tak ako po zmene strán. Nebyť zbytočne zahodených príležitostí vrátane nepremenených sedmičiek mohlo to pre nás dopadnúť ešte priaznivejšie. Volgogradu však gratulujem k postupu."