Dáni zdramatizovali záver, ale na zlato nemali. Tentoraz vyhrali Francúzi

Mikkel Hansen bol najlepším strelcom olympijského finále v hádzanej.

OH 2020 v Tokiu

Hádzaná - finále:

Francúzsko - Dánsko 25:23 (14:10)

Najviac gólov: Remili 5, Abalo 3, Descat 3/1 – M. Hansen 9/6, Gidsel 6, H. Toft Hansen 3

Zápas o 3. miesto:

Egypt - Španielsko 31:33 (16:19)

Najviac gólov: Šebib 7, Al-ahmar 7/3, Umar 6 – Gómez 8, A. García Robledo 6, A. Dujšebajev 5

TOKIO. Hádzanári Francúzska získali tretíkrát v histórii zlato z olympijských hier. Vo finále OH 2020 v Tokiu zdolali obhajcov titulu Dánov 25:23.

Francúzi odplatili súperovi finálovú prehru spred piatich rokov v Riu de Janeiro. Titul olympijských šampiónov oslavovali aj v Pekingu 2008 a v Londýne 2012.

V Tokiu dovolili Dánom dostať sa do tesného vedenia iba v úvode zápasu, od stavu 3:4 prevzali iniciatívu a polčas vyhrali o štyri góly.

Severania sa v závere trikrát dotiahli na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať nedokázali. Nepomohlo im ani deväť gólov Mikkela Hansena, vo víťaznom tíme bol najlepší strelec Nedim Remili s piatimi zásahmi.

Francúzsko je s tromi zlatými a celkovo piatimi cennými kovmi (3-1-1) rekordérom v mužskej hádzanej na OH, v japonskej metropole sa predstavili vo štvrtom finále za sebou. Dáni majú na konte zlato z Ria a striebro z Tokia.

Španieli získali štvrtýkrát v histórii olympijský bronz, odniesli si ho aj z OH 1996, 2000 a 2008. V súboji o tretiu priečku v Tokiu úradujúci európski šampióni zdolali Egypt 33:31. Egypťania naďalej čakajú na prvý cenný kov z vrcholného podujatia.

V sobotnom dueli s Egyptom si na konci prvého polčasu vypracovali trojgólový náskok, ale africký súper po zmene strán držal krok až do stavu 28:28.

Záver už vyznel pre zverencov Jordiho Riberu, najlepším strelcom v španielskom drese bol autor ôsmich gólov Aleix Gómez.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Hádzaná»Dáni zdramatizovali záver, ale na zlato nemali. Tentoraz vyhrali Francúzi