Štvrtok, 16. septembra, 2021Meniny má Ľudmila

Guľa potvrdil záujem Sparty, Antošík: Vyjadrím sa, keď to bude aktuálne

Adrián Guľa má v Žiline zmluvu do roku 2018. (Autor: SITA)
Sportnet|27. sep 2016 o 14:01

V Žiline som zmluvne viazaný a šťastný. Práca ma baví a budem rešpektovať akýkoľvek krok, vyhlásil Adrián Guľa.

PRAHA/ŽILINA. Štyridsaťjedenročný Adrián Guľa potvrdil, že je kandidátom na post trénera futbalistov pražskej Sparty.

Slovenský kouč aktuálneho fortunaligového lídra MŠK Žilina v rozhovore pre iSport.cz pripustil, že by ho angažmán v najslávnejšom českom klube oslovil.

Záležať bude na tom, či sa vedenie Sparty dohodne s majiteľom MŠK Jozefom Antošíkom, keďže pod Dubňom mu stále plynie zmluva.

"Vieme, že Sparta je veľký klub a tomu zodpovedajú aj jej kroky. Vedia, že mám platný kontrakt, a preto najprv kontaktovali pána majiteľa. Prvý krok spočíva v tom, aby klub povedal, či áno, alebo nie. Ja sa sústredím na svoju prácu. Nijako sa tým nerozptyľujem, hoci to nie je jednoduché," vysvetlil Adrián Guľa.

Zostane Adrián Guľa trénerom Žiliny? (Autor: SITA)

Novácky rodák odštartoval svoju trénerskú kariéru v Trenčíne, v Žiline je od leta 2013. Vtedy s ňou uzavrel kontrakt na päť rokov.

"Som tu zmluvne viazaný a šťastný. Práca ma baví a budem rešpektovať akýkoľvek krok," tvrdí Guľa. Počas svojej hráčskej kariéry pôsobil aj v Česku.

Majiteľ žilinského klubu Jozef Antošík na otázku SME, či uvolní Guľu reagoval: "Nechcel by som reagovať na špekulácie médií. Keď to bude aktuálne, tak sa k tomu vyjadrím," povedal  Antošík. 

Okrem neho sú podľa českých médií kandidátmi na post trénera Sparty aj Václav Kotal a Jindřich Trpišovský.

Po odvolaní Zdeňka Ščasného vedú Spartu dočasne asistenti.

Súvisiace články