Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Gubikovej návrat ovenčilo víťazstvo

Opäť medzi troma žrďami. L. Gubiková sa vrátila po piatich mesiacoch. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 11. feb 2013 o 23:00

Brankárka Iuventy sa v bráne objavila po piatich mesiacoch. Michalovčanky poľahky zdolali Olomouc, Tobiašová je už v poriadku.MICHALOVCE. Ďalšie pohodlné víťazstvo zaknihovali hádzanárky michalovskej Iuventy, ktoré v nedeľu na domácej pôde zdolali český Olomouc 33:14 (15:7).

Pre zverenky kormidelníka Jána Packu to bola ôsma výhra v ligovom zápase v rade a vďaka tomu sú stále v hre o celkové víťazstvo vo WHIL.

Proti Zore sa v zostave Iuventy po dlhom čase opäť objavila brankárka Lucia Gubiková, ktorá pauzovala pre zranenie.

Talentovaná brankárka sa medzi tri žrde postavila po dlhých piatich mesiacoch. Naposledy chytala ešte 8. septembra 2012 proti Zlínu, potom však prišlo zranenie, ktoré ju vyradilo z hry.

Mala som zlomenú záprstnú kosť na nohe. Už predtým som s tým mala problémy a pomalšie sa mi to teraz hojilo. Preto som tak dlho pauzovala,“ povedala na úvod L. Gubiková.

„Teraz by už všetko malo byť v poriadku. Verím, že smolu so zraneniami som si už vyčerpala.“

Michalovská rodáčka mala totiž zdravotné patálie už v minulej sezóne, kedy ju trápili problémy s chrbticou.

Chvíľu to ešte potrvá

Gubiková dostala proti Olomoucu priestor v bráne na záverečných osem minút. Za ten čas ju hosťujúce hráčky dokázali prekonať iba trikrát, jeden gól však inkasovala zo sedmičky.

„Trénujem iba od utorka minulého týždňa, takže chvíľku ešte potrvá, kým sa do toho dostanem. Dúfam, že to bude dobré,“ uviedla brankárka s reprezentačnými skúsenosťami, ktorá včera oslávila svoje 20. narodeniny.

K okrúhlemu jubileu si tak dala pekný darček v podobe návratu do zápasového kolotoča.

Aký zápas, taký výsledok

Michalovčanky v nedeľu bez problémov dokráčali k ďalšiemu víťazstvu. Už do prestávky viedli nad DHK Zora Olomouc o 8 gólov, do konca zápasu narástol rozdiel v skóre na rozdiel 19 presných zásahov.

„V úvode to nebola pre diváka veľmi pekná hádzaná, ale potom to už bolo lepšie. Zvládli sme to celkom dobre v obrane aj v útoku a výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku,“ zhrnula L. Gubiková.

Súboj sa však veľmi skoro skončil pre jej spoluhráčku Luciu Tobiašovú, ktorú po zrážke so súperkou museli previezť do nemocnice s podozrením na otras mozgu či zlomený nos.

Ani jedna z týchto prognóz sa našťastie nepotvrdila a kapitánka Iuventy sa tak mohla z víťazstva radovať v kruhu spoluhráčok.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.