Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Grasshoppers so slovenskými krídlami, k Antlovi pribudol T. Straňovský

TASR|10. júl 2006 o 12:23

Zürich 10. júla (TASR) - Slovenský hádzanársky reprezentant Tomáš Straňovský bude od novej sezóny obliekať dres švajčiarskeho klubu Grasshoppersu Zürich.

Ľavoruký strelec historicky prvého slovenského gólu v samostatnej ére na majstrovstvách Európy do Švajčiarska zamieril z nemeckého treťoligového VfB Forchheim a v novom pôsobisku sa stretne s krajanom a reprezentačným kolegom Radoslavom Antlom.

V regionálnej nemeckej súťaži strávil 25-ročný pravý krídelník Straňovský iba jednu sezónu po odchode z Považskej Bystrice a popri ďalšom Slovákovi Igorovi Ardanovi patril k najväčším oporám tímu, ktoré viedol slovenský tréner Csaba Szücs. Jeho rozhodnutie odísť do Švajčiarska sa však medzi funkcionármi nestretlo s veľkým pochopením. "Sme veľmi prekvapení, ako sa to všetko rýchlo zbehlo. Škoda, že nás postavil pred hotovú vec, lebo sme s ním počítali pre novú sezónu. Hnevá nás to a je to pre nás sklamanie aj po ľudskej stránke," vyhlásil šéf hádzanárskeho oddelenia VfB Andreas Michallek.

Víťazovi ankety o slovenského hádzanára roka Antlovi premiérová sezóna po odchode z Tatrana Prešova celkom vyšla. Ľavé krídlo sa s 201 gólmi (70 zo sedmičiek) v 33 zápasoch stalo najlepším strelcom klubu a piatym v rebríčku celej súťaže.

Slovenskú enklávu v klube švajčiarskeho vicemajstra navyše doplní legendárny slovenský gólman Ľubomír Švajlen. Asistent trénera švajčiarskej reprezentácie bude v klube na lavičke pomáhať novému hlavnému koučovi Robbiemu Kostadinovichovi, popritom si 42-ročný brankár ešte aktívne zachytá aj v drese Amicitie Zürich.

Súvisiace články