Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Bez divákov či Djokoviča. US Open sa uskutoční, hráčov budú testovať každý deň

Rafael Nadal. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jún 2020 o 18:36

Viaceré hviezdy účasť odmietajú.

NEW YORK. Tenisový US Open v New Yorku sa uskutoční v pôvodnom termíne (31. augusta - 13. septembra). Newyorský guvernér Andrew Cuomo dal grandslamovému turnaju zelenú.

Podujatie sa bude konať bez prítomnosti fanúšikov, v stredu organizátori zverejnia detaily.

Cuomo v utorok oznámil, že koncom augusta príde k uvoľneniu opatrení prijatých na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. V štáte New York sa tak budú môcť konať veľké športové podujatia vrátane US Open.

Oficiálne stanovisko, či sa turnaj uskutoční, majú organizátori a následne aj mužské a ženské tenisové asociácie ATP a WTA oznámiť 17. júna.

"Sme nadšení, že v New Yorku sa od 31. augusta do 13. septembra bude môcť uskutočniť US Open. Turnaj sa bude konať bez divákov, no fanúšikovia ho uvidia v televízii a to je lepšie ako nič. Tenisové orgány budú musieť prijať výnimočné bezpečnostné a hygienické opatrenia," citovala agentúra AP slová Cuoma, ktoré odzneli na brífingu v meste Albany.

Na vyhlásenie Cuoma zareagoval generálny riaditeľ Americkej tenisovej asociácie (USTA) Mike Dowse. Potvrdil, že do newyorského centra Billie Jean Kingovej presunú aj tradičný augustový turnaj WTA a ATP v Cincinnati.

"Cítime obrovskú zodpovednosť za to, že usporiadame jedno z prvých globálnych športových podujatí v čase pandémie koronavírusu. Verím, že tieto výzvy zvládneme," uviedol Dowse.

Mnoho hráčov zaujalo k usporiadaniu US Open v čase pandémie negatívny postoj. Nevôľu štartovať na ňom prejavili líder svetového rebríčka Srb Novak Djokovič, obhajca titulu Španiel Rafael Nadal i ženská dvojka Rumunka Simona Halepová.

Organizátori navrhujú zaviesť prísne hygienické opatrenia, ktoré zahŕňajú každodenné testy na COVID-19, či účasť iba jedného člena realizačného tímu.

Súvisiace články