Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Gólmana Kella chcú Celtic, Bristol aj Burnley

Marián Kello (Autor: cbfootball.co.uk)
TASR|Publikované 24. dec 2011 o 14:18

Záujemcov o služby slovenského reprezentačného gólmana Mariána Kella je viac.

LONDÝN. O brankára škótskeho Heart of Midlothian sa zaujíma Celtic FC, ale vážnejší interes ohlásila dvojica z druhej najvyššej anglickej The Championship Bristol City a FC Burnley.

Kello má zmluvu s "Hearts" do konca prebiehajúcej sezóny 2011/12, no podľa Daily Express Bristol i Burnley už s jeho terajším zamestnávateľom rokujú o jeho prestupe už počas zimného prestupového okna.

Kello zatiaľ odmieta podpísať predĺženie kontraktu a vedenie Heartu sa zrejme bude snažiť získať zaňho nejaké peniaze za zimný prestup, inak môže zmeniť dres po vypršaní kontraktu zadarmo. Burnley je momentálne na 12., Bristol City na 21. mieste v 24-člennej druhej anglickej ligy.

Záujem Celticu je závislý podľa britského denníka na tom, či sa "katolíci" dokážu dohodnúť s Poliakom Lukaszom Zaluskom na pokračovaní spolupráce. Zaluskovi končí kontrakt podobne ako Kellovi v lete, ale ako brankárska dvojka nie je v Celtic Parku spokojný.

Bránu Celticu stráži Fraser Forster, ktorý je ale iba na hosťovaní z Newcastle United. Ak sa klub nedohodne so Zaluskom, Kello je považovaný za adepta číslo 1 na post brankárskej jednotky.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články