Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Gibson sa pri debute v NHL zapísal do histórie

Sportnet|Publikované 9. apr 2014 o 08:41

Brankárska nádej Anaheimu John Gibson zažil pozoruhodný debut v NHL. V premiérovom zápase zastavil všetkých 18 striel Vancouveru a popri víťazstve zlepšil hneď dve historické štatistiky.

Vychytať nulu pri premiérovom štarte v NHL sa pred Johnom Gibsonom nepodarilo nikomu od 1. apríla 2009. Vo veku dvadsať rokov sa stal zároveň najmladším brankárom od sezóny 1985/86, ktorý sa môže pochváliť podobným počinom.

Rodák z Pittsburgu dostal šancu po nevýraznom výkone brankárskej jednotky Jonasa Hillera, v nedeľnom zápase s Edmontonom a prehre 2:4. „Kedykoľvek môžete pomôcť tímu k víťazstvu, je to česť,“ povedal na margo zápasu Gibson.

Gibson výkonom výraznou mierou dopomohol k víťazstvu Ducks, ale aj definitívnemu zmareniu šance Vancouveru na postup do vyraďovacej fázy. „Jednoducho idete hrať a snažíte sa robiť všetko ako obvykle,“ povedal.

Mladý Američan bol už v juniorských kategóriách označovaný za veľký talent a prísľub do budúcnosti. Výkonmi začína napĺňať predpoklady, ktoré sú mu pripisované už od juniorských čias..

Ako člen prakticky všetkých juniorských národných výberov bol Anaheimom draftovaný v roku 2011 z celkového 39. miesta . Prevažnú časť aktuálnej sezóny strávil v AHL, v drese Norfolku Admirals za ktorý odchytal 45 duelov. Na posledných Majstrovstvách sveta juniorov v Rusku bol Gibson vyhlásený za najužitočnejšieho hráča turnaja a výberu Spojených štátov americkým dopomohol k zlatým medailám.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.