Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Generálna sekretárka FIFA dostala za úlohu očistiť africký futbal

Generálna sekretárka FIFA Fatma Samourová bude najbližších šesť mesiacov fungovať ako generálny splnomocnenec pre Afriku. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. jún 2019 o 13:57

Fatma Samourová bude najbližších šesť mesiacov splnomocnenkyňou pre Afriku.

KÁHIRA. Problémami sužovaná Africká futbalová konfederácia (CAF) dostala pomoc od Medzinárodnej futbalovej federácie.

Generálna sekretárka FIFA Fatma Samourová bude najbližších šesť mesiacov fungovať ako generálny splnomocnenec pre Afriku.

Rozhodla o tom exekutíva CAF na svojom štvrtkovom zasadnutí v Káhire, predtým požiadal svojich zástupcov o uvoľnenie Senegalčanky z funkcie prezident FIFA Gianni Infantino.

Samourovej úlohou je očistiť africký futbal. CAF pomôže v administratívnych úlohách a profesionálnom vedení organizácie, uviedla agentúra DPA. Podľa Infantina bude strážnym psom čistoty afrického futbalu a dohliadať, aby opäť neskĺzol ku korupčným praktikám.

CAF sa v nedávnej minulosti postarala o niekoľko negatívnych titulkov v novinách, najmä vďaka svojim korupčným škandálom.

Nedávno francúzska polícia zatkla prezidenta CAF Ahmada Ahmada, funkcionára z Madagaskaru vypočúvali v súvislosti s podozrením z korupcie pri nákupe vybavenia od francúzskej firmy Tactical Steel.

Agentúra Reuters tiež odhalila, že Ahmad údajne poveril generálneho tajomníka CAF Amra Fahmyho, aby zaplatil 20.000 dolárov na účty afrických futbalových zväzov. Malo ísť o úplatky.

Súvisiace články