Angličania na MS smolne vypadli, Southgate však o miesto neprišiel

Gareth Southgate.
Gareth Southgate. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. dec 2022 o 11:10 (aktualizované 18. dec 2022 o 12:55)

Na trénerskej lavičke je od roku 2016.

LONDÝN. Päťdesiatdvaročný tréner Gareth Southgate zostane aj po MS v Katare na lavičke anglickej futbalovej reprezentácie.

Jeho zotrvanie na poste potvrdila v nedeľu Anglická futbalová asociácia (FA). Southgate tak povedie národný tím aj na ME 2024 v Nemecku.

Jeho budúcnosť bola po štvrťfinálovej prehre s Francúzskom (1:2) nejasná. Southgate však rýchlo ukončil špekulácie okolo svojej funkcie a informoval FA o svojom zámere viesť tím na aj EURO 2024. FA vyjadrila trénerovi jasnú podporu.

"Sme skutočne šťastní, že Gareth Southgate bude vo svojej funkcii pokračovať a povedie anglické mužstvo aj na EURO 2024. On a aj jeho asistent Steve Holland majú od nás plnú podporu," citovala z vyhlásenia FA agentúra AP.

Southgate, ktorý sa ujal kormidla národného tímu v roku 2016, čelil pred tohtoročným svetovým šampionátom kritike pre nevýrazné výkony. Jeho pozícia sa otriasla najmä po domácej prehre 0:4 s Maďarskom v Lige národov.

Southgateovi zverenci si však počas MS v Katare vyslúžili pochvalu za ich celkové pôsobenie, ktoré sa skončilo tesne pred bránami semifinále.

Tréner sa počas svojho reprezentačného pôsobenia dokázal s tímom prebojovať do semifinále MS 2018 v Rusku i do finále ME 2020, kde Anglicko prehralo s Talianskom až po jedenástkovom rozstrele (1:1 pp, 2:3 na strely z 11 m).

Nachádzate sa tu:
Domov»MS vo futbale 2022»Angličania na MS smolne vypadli, Southgate však o miesto neprišiel