Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Gadžijev piatykrát končí na lavičke Machačkaly

Gadži Gadžijev. (Autor: wikipedia.org)
Sportnet|Publikované 22. máj 2014 o 09:18

Klub nezachránil v najvyššej ruskej súťaži.

MOSKVA. Dagestanec Gadži Gadžijev znova vopchal hlavu do slučky a skončilo sa to jeho piatym odchodom z lavičky futbalového klubu Anži Machačkala. Po nebývalom výpredaji hráčskeho kádra v úvode sezóny zostávajúce torzo mužstva nedokázal zachrániť v najvyššej ruskej súťaži a skončil vo funkcii.

Pre 68-ročného kouča išlo o piaty angažmán v Machačkale, predtým pôsobil na lavičke Anži v rokoch či sezónach 1999 - 2001, 2002/2003, 2003 a 2010/2011.

Zmeny pomerov v klube majiteľa Sulejmana Kerimova odštartovala vlani koncom júla výmena na poste trénera, keď známeho Holanďana Guusa Hiddinka vystriedal jeho krajan René Meulensteen. Toho následne o niekoľko dní vymenil Gadži Gadžijev.

Kerimov začiatkom augusta stratil po domácej ligovej prehre 0:1 s Rostovom trpezlivosť s kráľovsky platenými hviezdami Anži a rozhodol sa, že väčšinu z nich predá a drasticky zníži rozpočet. Dagestanský klub kúpil v januári 2011 so smelým cieľom zaradiť sa medzi európsku smotánku.

Zbohatlíkovi sa však v biznise nedarilo podľa predstáv. Údajne mal na tom významný podiel bieloruský prezident Alexander Lukašenko. Hlava východoeurópskej krajiny totiž ukončila dlhodobú spoluprácu s firmou na výrobu hnojív Uralkalij, ktorej väčšinovým vlastníkom je práve Kerimov. Hodnota spoločnosti sa vraj prepadla takmer o štvrtinu a Kerimov údajne len v posledný júlový týždeň prišiel o pol miliardy dolárov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.