Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Gáborík zlikvidoval Nielsena v bitkárskom newyorskom derby

Ryan Callahan (vpravo) korčuľuje na pomoc Mariánovi Gáboríkovi, ktorý sa dostal do potýčky s Radekom Martínkom z New Yorku Islanders. (Autor: ČTK)
SITA|Publikované 1. apr 2011 o 10:00

Frans Nielsen z New Yorku Islanders, ktorého narazil Marián Gáborík na mantinel, pre zranenie hlavy stretnutie nedohral.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník klubu New York Rangers Marián Gáborík sa vo štvrtok proti New Yorku Islanders (2:6) prezentoval gólovou prihrávkou aj tvrdým zákrokom na Fransa Nielsena. Obe akcie sa udiali v prvej tretine.

Najprv 29-ročný trenčiansky odchovanec vybojoval v 15. min v rohu puk dostal sa pred Montoyu, jeho strelu však zablokoval obranca Hilen, no Prospal ju poslal do siete domácich "ostrovanov" a otvoril skóre newyorského derby. Pre Gáboríka to bola 23. asistencia a 46. bod v aktuálnej sezóne.

112 trestných minút

O dve minúty neskôr Gáborik poslal v strednom pásme ramenom zozadu na mantinel 26-ročného dánskeho centra Nielsena. Obaja skončili na zemi. Gáboríka okamžite napadol Radek Martínek a do potýčky sa zapojili aj domáci bitkár Zenon Konopka a tvrdý obranca jazdcov Bryan McCabe.

Nielsen, ktorý narazil tvárou do mantinelu pre zranenie hlavy stretnutie nedohral. Gáborík inkasoval dva dvojminútové tresty - za narazenie na mantinel a za hrubosť.

V druhej tretine domáci "ostrovania" štyrmi gólmi otočili zápas, ktorý sa v tretej tretine zvrhol na boxerský ring. Rozhodcovia v záverečnom dejstve udelili 86 trestných minút, celková bilancia stretnutia sa zastavila na 112 trestných minútach. Za bitku rozhodcovia udelili 8 päťminútových trestov a za nešportové správanie pridali ďalšie 4 desaťminútové.

Súboj Mariána Gáboríka s Fransom Nielsenom

Islanders žiadajú vyšší trest

Domáci po zápase netajili svoj hnev. "Myslím si, že to bol naozaj škaredý zákrok. Som si istý, že vedenie ligy si naň posvieti. Nemôžem uveriť tomu, že rozhodcovia ho ocenili iba štvorminútovým trestom. Bol to jeden z tých úderov, ktoré sa v týchto dňoch snažíme odstrániť z hokeja," povedal podľa lighthousehockey.com domáci útočník P. A. Parenteau.

"Viem, že Gáborík je šikovný hokejista a zrejme to tak nemyslel. Neviem, nie je to jeho obchodnou značkou. Ale určite viem, že to bol naozaj nebezpečný hit," dodal.

"Podľa mňa to bol úder odzadu. Rozhodca povedal, že Nielsen otočil hlavu. Je to ich posúdenie situácie a neviem, či sa na to pozrie vedenie ligy, no my cítime, že by malo," vyjadril sa Kyle Okposo.

V podobnom duchu komentoval situáciu aj Blake Comeau: "Nemyslím si, že sa Gáborík pohybuje na ľade preto, aby niekoho zranil. No keď trafíte súpera v takej bezbrannej pozícii a poraníte mu pritom hlavu, mal by podľa mňa dostať vyšší trest. Možno nie suspendáciu, ani pokutu, ale päťminútové vylučenie malo prísť."

Radek Martínek bol prvým, kto sa šiel pomstiť Gáboríkovi za zranenie kolegu. "Ten úder som nevidel, no zbadal som Nielsena, ako padá dolu. Vôbec sa nehýbal a to ma vystrašilo. Preto som zakročil," vysvetlil český obranca.

Tréner "ostrovanov" Jack Capuano ihneď po zákroku živo gestikuloval a hromžil na rozhodcov, od ktorých žiadal vyšší trest pre slovenského hokejistu. Po stretnutí sa už ale vyjadroval v pokojnejšom tóne. "Bol to tvrdý úder oproti mantinelu. No je na vedení súťaže, aby určilo, či je potrebný dodatočný trest," povedal.

Zápas New York Rangers - New York Islanders

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články