Gáborík dvakrát asistoval, Chára s Jurčinom raz

Jaroslav Halák nepomohl St. Louis k výhre nad Minnesotou.
Jaroslav Halák nepomohl St. Louis k výhre nad Minnesotou. (Autor: SITA/AP)
TASR|12. feb 2011 o 08:00

V NHL v noci bodovali traja Slováci. Nedarilo sa Jaroslavovi Halákovi, naopak Peter Budaj podal dobrý výkon, aj keď Colorado prehralo.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Gáborík si v noci na sobotu v zámorskej NHL pripísal na konto dve asistencie, New York Rangers však prehrali na ľade Atlanty 2:3. Asistencie zaznamenali aj Milan Jurčina v drese New Yorku Islanders a Zdeno Chára z Bostonu. Udalosťou večera bol návrat Petra Forsberga na ľad NHL po trojročnej prestávke.

Rangers prehrali šiesty zápas za sebou

Hráči NY Rangers prehrali šiesty zápas za sebou, keď v Atlante neudržali vedenie 2:1. Pri oboch góloch jazdcov asistoval Marián Gáborík, ktorý si tak zaokrúhlil počet asistencií v sezóne na 20. V 48. minúte mohol slovenský hokejista z trestného strieľania zvýšiť náskok hostí na 3:1, no domáci brankár Ondřej Pavelec zneškodnil jeho nájazd nariadený po hákovaní Brenta Sopela.

"Marián je vynikajúci hráč a fantastický strelec," cituje Pavelca portál nhl.com. "O ničom som nerozmýšľal. Chcel som iba spraviť fantastický zákrok. Ak by dal gól, prehrávali by sme 1:3 a bolo by ťažké otočiť zápas." Gáborík bol s piatimi pokusmi najaktívnejším strelcom Rangers a počas 19 minút na ľade zaznamenal mínusový bod.

Boston podľahol Detroitu 1:6, keď na jedinom góle Bruins sa podieľal asistenciou Zdeno Chára. Slovenský obranca bol s takmer 23,5 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom zápasu, okrem asistencie zaznamenal i dva strelecké pokusy, dva mínusové body a počas jeho jediného pobytu na trestnej lavici Tomas Holmström v záverečnej tretine v presilovke o dvoch hráčov pečatil skóre.

Islanders nečakane zdolali Pittsburgh 9:3

"Hrali sme mdlo. Vôbec sme nekorčuľovali. Pri puku sme boli druhí a keď mal súper puk, mal dostatok času na rozohrávku. Veľmi pomaly sme reagovali," hneval sa tréner Bostonu Claude Julien. "Nehrali sme ani polovicu z toho, čo dokážeme," pridal sa útočník Bruins Patrice Bergeron.

NY Islanders deklasoval Pittsburgh (9:3), ktorý zaznamenal všetky tri góly v presilovkách. Napriek jednoznačnému priebehu rozhodca v stretnutí udelil dovedna 346 trestných minút.

"Bol to zápas nabitý emóciami. Pittsburgh je dobrý tím, aj keď mu niektorí hráči chýbajú," povedal autor dvoch gólov domáceho tímu Matt Moulson. Práve pri jeho druhom presnom zásahu na 8:2 v presilovke si Milan Jurčina na konto pripísal ôsmu asistenciu v sezóne. Slovenský obranca počas takmer 23 minút na ľade nazbieral aj tri plusové body a päť streleckých pokusov.

Coloradu nepomohol ani návrat Forberga

Columbus zdolal Colorado (3:1), ktorému k bodom v boji o play off nepomohol ani návrat Petra Forsberga. "Škoda, že sme prehrali. Bolo to ťažké, keďže som hral po prvý raz po 11 mesiacoch. Mohol som hrať aj lepšie, ale dúfam, že sa to ešte zlepší," povedal švédsky hokejista, ktorý počas 22 striedaní zaznamenal jednu strelu a dve mínusky.

"Hral lepšie, ako som predpokladal," pochválil Forsberga tréner Joe Sacco. "Dnes bol jednoznačne náš najlepší hráč." Peter Budaj v bránke Avalanche inkasoval dva góly a zaznamenal 29 úspešných zákrokov, no nedokázal odvrátiť šiestu prehru Colorada za sebou a "lavína" stráca na ôsme Calgary v Západnej konferencii už osem bodov.

Hokejisti St. Louis proti Minnesote viedli štyrikrát v riadnom hracom čase a dvakrát aj v nájazdoch, no napokon podľahli Wild po rozstrele 4:5. Jaroslav Halák v bránke Blues zaznamenal 23 úspešných zákrokov a v deviatich sériách nájazdov inkasoval štyrikrát. "Zapôsobilo na mňa, ako sme sa vždy dokázali vrátiť do zápasu," tešil sa tréner Todd Richards. "V St. Louis to nie je nikdy jednoduché."

Chicago viedlo 3:0, ale prehralo

Chicagu na víťazstvo v Dallase nestačilo ani trojgólové vedenie, keď všetci traja hráči Stars v nájazdoch dokázali prekonať bývalého brankára Dallasu Martyho Turca.

"Marty pozná všetkých našich strelcov, ale aj naši chlapci poznajú jeho," skonštatoval tréner Stars Marc Crawford. Tomáš Kopecký v drese Blackhawks odohral 20 minút.

New Jersey otočilo duel proti San Jose (2:1) a ukončilo päťzápasovú víťaznú šnúru svojho súpera i sériu desiatich duelov Sharks bez prehry v riadnom hracom čase.

Anaheim zvíťazil na ľade Calgary 5:4 po predĺžení a má pred ôsmymi Flames v Západnej konferencii dvojbodový náskok.

výsledky:

Boston - Detroit 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

Góly: 18. Krejčí (CHÁRA) - 2. a 37. Bertuzzi, 4. Cleary, 22. Hudler, 37. Zetterberg, 54. Holmström. Brankári: Rask (41. Thomas) - Howard, strely na bránku: 26:34, 17.565 divákov.

New Jersey - San Jose 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Góly: 50. Rolston, 57. Kovaľčuk - 47. Marleau. Brankári: Hedberg - Niemi, strely na bránku: 23:32, 17.102 divákov.

NY Islanders - Pittsburgh 9:3 (4:0, 4:2, 1:1)

Góly: 9. Hamonic, 13. Joensuu, 18. Parenteau, 20. a 58. Grabner, 24. Tavares, 24. Haley, 34. Moulson, 38. Moulson (JURČINA) - 27. Letang, 30. Staal, 48. Kennedy. Brankári: Koskinen - Johnson (24. - 40. Fleury), strely na bránku: 36:38, 12.888 divákov.

Columbus - Colorado 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 28. Nash, 35. Brassard, 60. MacKenzie - 16. Dupuis. Brankári: Garon - BUDAJ, strely na bránku: 32:32, 16.408 divákov.

Atlanta - NY Rangers 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 12. Stewart, 55. a 58. Kane - 21. Staal (GÁBORÍK), 42. Dubinsky (GÁBORÍK). Brankári: Pavelec - Lundqvist, strely na bránku: 35:29, 15.093 divákov.

St. Louis - Minnesota 4:5 pp a sn (2:1, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Berglund, 16. McDonald, 41. a 47. Backes - 3. Brunette, 22. a 41. Clutterbuck, 60. Havlát, rozhodujúci nájazd Madden. Brankári: HALÁK - Theodore, strely na bránku: 35:27, 19.150 divákov.

Dallas - Chicago 3:4 pp a sn (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 36. Robidas, 40. Richards, 41. Morrow, rozhodujúci nájazd Richards - 4. Kane, 5. Seabrook, 13. Sharp. Brankári: Lehtonen - Turco, strely na bránku: 35:26, 17.569 divákov.

Calgary - Anaheim 4:5 pp (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 24. Bourque, 24. Jokinen, 46. Iginla, 49. Glencross - 14. a 28. Koivu, 31. McMillan, 58. Selänne, 65. Fowler. Brankári: Kiprusoff - McElhinney, strely na bránku: 25:30, 19.289 divákov.