Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Gáborík dáva góly, na novú zmluvu je to stále málo

Marián Gáborík si novú zmluvu bude musieť ešte zaslúžiť. (Autor: TASR / AP)
TASR|1. nov 2013 o 13:14

Od Gáboríka chcú v Columbuse, aby bol lídrom mužstva a pre ostatných hráčov príkladom. On si pochvaľuje, ako zapadol.

COLUMBUS. Rokovania o možnom predĺžení kontraktu slovenského hokejistu Mariána Gáboríka s klubom NHL Columbus Blue Jackets momentálne nie sú na programe dňa a ani jedna zo strán neurguje okamžité riešenie nezodpovedanej otázky.

Tridsaťjedenročný Gáborík je v poslednom roku svojej zmluvy a 1. júla budúceho roka sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom.

Manažér od neho čaká viac

Budúcnosť zatiaľ podľa vlastných slov nerieši, generálny manažér "modrokabátnikov" Jarmo Kekäläinen zasa od produktívneho Slováka čaká viac, kým sa bude ochotný baviť o podpise novej zmluvy.

Kekäläinen nespochybňuje kvality Gáboríka, ktorý od príchodu do tímu začiatkom apríla tohto roka výmenou z New York Rangers nazbieral v 22 dueloch 18 bodov (8+10) a v hodnotení "pravdy" má deväť plusových bodov.

Iba Brandon Dubinsky si v tomto období pripísal v tíme viac bodov (19) ako rýchlonohý slovenský forvard, no fínsky GM od neho žiada niečo navyše: "Myslím si, že tu urobil množstvo skvelých vecí. Ale zároveň si myslím, že môže urobiť viac."

"Mal by sa stať hnacou silou tohto tímu, jeho prirodzeným lídrom. Bol by som rád, ak by prevzal nad mužstvom zodpovednosť, bol pre kolektív príkladom - a nie iba v bodovaní, ale vo všetkom, čo robí," vysvetlil Kekäläinen pre denník The Columbus Dispatch.

gaborik_tasr_600.jpg

Marián Gáborík je v Columbuse spokojný. Manažér však celkom nie je spokojný s ním.

FOTO: TASR

Len pár hokejistov zarába viac

"Je v bode svojej kariéry, keď by mal urobiť krok vpred aj v tomto smere. Už dokázal, že je produktívny a vie strieľať góly. Ale verím, že aj 30, či 35-ročný hráč sa môže zlepšovať a práve oblasť líderstva je to, kde od neho čakám ešte viac."

Generálny manažér Columbusu jedným dychom dodal, že jeho motivujúce slová na adresu Gáboríka neznamenajú, že by Slovák nebol v tíme dostatočne integrovaný.

Naopak, medzi spoluhráčov zapadol okamžite, v kádri je obľúbený a zúčastňuje sa aj väčšiny dobročinných akcií. "Myslím si, že som sem dobre zapadol. Pripomína mi to kolektív, aký sme mali v Minnesote - mladý a tvrdo pracujúci tím s podobným štýlom," podotkol slovenský reprezentant.

S príjmom 7,5 milióna amerických dolárov za sezónu patrí Gáborík k elite zámorskej profiligy. Iba trinásť hokejistov v NHL je na tom lepšie a tak si Kekäläinen myslí, že nároky na svojho top hráča nemá prehnané. Preto zatiaľ o možnom predĺžení zmluvy nehovorí.

"Ešte je na to dostatok času. Nekontaktovali sme jeho agenta (Rona Salcera), on neoslovil nás. Obe strany sú teraz v štádiu čakania, ako sa to vyvinie. A to je podľa mňa férové," dodal generálny manažér Columbusu.

Spomienka na Gáboríkove roky v Minesote

Súvisiace články