Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Gáborík a Hossa sú pripravení na začiatok sezóny

Kanadsko-americká hokejová súťaž sa začne najneskôr 19. januára a každý tím by mal odohrať po 48 zápasov. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. jan 2013 o 12:17

Kým mnohí hokejisti hrali počas výluky v Európe, elitní slovenskí útočníci si doliečovali zranenia.

Nemyslím si, že nás začiatok sezóny NHL zastihne nepripravených, tvrdí Marián Hossa.

NEW YORK. Kým mnohí slovenskí hokejisti sa rozhodli počas výluky v NHL odísť hrať do Európy, elitní útočníci Marián Hossa a Marián Gáborík sa pripravovali individuálne.

Obaja si doliečovali ťažké zranenia z predchádzajúcej sezóny a teraz sú pripravení nastúpiť od úvodu skrátenej sezóny v zámorí.

Gáborík bude čoskoro stopercentný, tvrdí tréner

Gáborík by mal podľa trénera New York Rangers John Tortorellu naskočiť do bojov v NHL hneď v úvode.

"V krátkom čase bude stopercentne pripravený nastúpiť," povedal Tortorella pre denník New York Daily News.

Gáborík absolvoval 6. júna operáciu ramena. Rehabilitácia bola úspešná, v polovici septembra už korčuľoval s niektorými spoluhráčmi z klubu.

Vianoce strávil Gáborík doma a v utorok odletel do zámoria. V minulej sezóne dosiahol 76 kanadských bodov (41+35).

Hossa: Korčuľujem už päť týždňov

Hossa, ktorý hráva za Chicago Blackhawks, sa počas lockoutu zotavoval z otrasu mozgu, ktorý utrpel v treťom zápase minulosezónneho štvrťfinále Západnej konferencie s Phoenixom.

Niektorí hráči Blackhawks, ale aj hokejisti iných tímov, absolvovali v pondelok v Chicagu 90-minútovú tréningovú jednotku. Boli medzi nimi aj Marián Hossa, Patrick Sharp, Dave Bolland a Danny Carcillo.

"Ja už štyri či päť týždňov korčuľujem a pripravujem sa individuálne. Určite mi to pomohlo," uviedol 33-ročný krídelník pre Chicago Tribune.

"Veľmi dôležité je načasovanie formy prostredníctvom tréningov. My máme za sebou kvalitnú prípravu a nemyslím si, že nás začiatok sezóny NHL zastihne nepripravených. Zaberie to trochu času, ale budeme OK," dodal Hossa.

Súvisiace články