Španieli titul nezískajú. Neudržali náskok a zlomil ich vlastný gól

Futsalisti Portugalska zdolali vo štvrťfinále MS 2021 Španielsko.
Futsalisti Portugalska zdolali vo štvrťfinále MS 2021 Španielsko. (Autor: UEFA Futsal/ twitter)
TASR|27. sep 2021 o 20:26 (aktualizované 27. sep 2021 o 20:56)

Smoliarom zápasu bol José Raya.

VILNIUS. Futsalisi Portugalska sa prebojovali do semifinále MS v Litve. Vo štvrťfinálovom dueli zvíťazili nad Španielskom 4:2 po predĺžení.

Portugalčania prehrávali s dvojnásobnými majstrami sveta na začiatku druhého polčasu 0:2, no podarilo sa im otočiť nepriaznivý vývoj.

Španieli mali aj veľkú smolu. V poslednej sekunde riadneho hracieho času trafil žrď Adolfo Fernández a v predĺžení si strelil vlastný gól José Raya.

Zoznam semifinalistov doplnil Kazachstan, ktorý tiež predviedol vydarený obrat.

V zápase s Iránom prehrával 0:2, ale troma gólmi duel otočil. Ten rozhodujúci dosiahol necelé dve minúty pred koncom naturalizovaný Brazílčan Taynan.

Štvrťfinále MS vo futsale 2021:

Španielsko - Portugalsko 2:4 pp (0:0)

Góly: 22. Fernandez (Ortiz), 23. Martinez - 31. A. Coelho (Ricardinho), 36. Zicky (Castro), 43. Raya (vlastný), 48. Pany

Irán - Kazachstan 2:3 (2:0)

Góly: 8. Oladghobad (Ahmad Abbasi), 15. Esmaeilpour (Javid) - 25. Tursagulov (Douglas), 29. Knaub (Douglas), 39. Taynan (Douglas)

Domov»Halové športy»Futsal»Španieli titul nezískajú. Neudržali náskok a zlomil ich vlastný gól