Futsalisti Mimelu Lučenec sa tešia z majstrovského titulu.
Futsalisti Mimelu Lučenec sa tešia z majstrovského titulu. (Autor: Peter Jesenský)
Daniel Dedina|4. máj 2023 o 14:20

Bola to reklama na náš šport, vravel tréner majstra i reprezentácie.

KOŠICE. Spočiatku šlo všetko podľa papierových prognóz.

Favorizovaný Lučenec, ktorý sa v aktuálnej sezóne usiloval o postup do elitnej fázy Ligy majstrov a v kádri má kvalitných legionárov z Brazílie, Chorvátska, či Severného Macedónska, viedol vo finále futsalovej extraligy nad Košicami 2:0 na zápasy.

V treťom stretnutí sa doma pred plnou halou už-už hotoval osláviť majstrovský titul. Prišiel však prvý šok.

Košičania zvíťazili 3:2 a vrátili sériu na východ Slovenska. Aj v úvode štvrtého duelu si mnohí pretierali oči.

Berky: Najťažšie vybojovaný titul

Košice viedli v úvode po dvoch rýchlych góloch 2:0. Ďalšie prekvapenie sa však nekonalo. Lučenec ešte do prestávky vyrovnal a po nej si vypracoval rozhodujúci náskok. Napokon vyhral 7:3.

V napraskanej hale – oficiálne 600 divákov - mali početné zastúpenie aj fanúšikovia hostí. Tí už niekoľko minút pred záverečným klaksónom mohutne skandovali: „Majstri, majstri!“ Ocenili aj domáci tím, rovnako sa zachovali košickí priaznivci.

„Prežívame šťastné chvíle. Celý rok robíme futsal kvôli tomu, aby sme na konci zdvihli pohár a boli víťazmi. Škoda, že sme si to doma pokazili a neoslavovali tam.

Do Košíc sme išli s tým, že to musíme zlomiť a nenechať na posledný zápas,“ vravel tréner Mimelu Lučenec Marián Berky.

Klub z Novohradu kraľuje slovenskej futsalovej scéne od sezóny 2019/20. Svoju dominanciu ukázal aj v rozhodujúcom zápase, hoci sa pre hostí nezačal vôbec dobre.

„V tréningovom procese sme sa zamerali na power-play. Vedel som, že nás to môže zachrániť. Hráčov som nabádal k tomu, aby boli trpezliví a verili si, čo sa ukázalo ako správna cesta. Bol to najťažšie vybojovaný titul,“ priznal Berky, ktorý je zároveň trénerom slovenskej reprezentácie.

Môžu napredovať. Aj v Lige majstrov

Slová trénera obhajcu titulu a novopečeného majstra Slovenska potvrdil aj kapitán Lučenca Attila Fehérvári.

Domov»Halové športy»Futsal»Plné haly, vypäté zápasy. Košice vleteli do ligy ako víchor, inšpirujú aj Goliáša