Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Futsal: Bardejovčania chcú stavať na domácich

Bývalí spoluhráči Grega (v modrom) v súboji s domácim kapitánom Sališom. (Autor: mač)
Jozef Mačejovský|Publikované 14. nov 2016 o 23:00

Úvodnými zápasmi odštartovala druhá futsalová liga, v ktorej titul obhajuje Partizán.

BARDEJOV. V prvých dvoch kolách sa futsalisti klubu Partizán Bardejov predstavili doma.

Najprv si sily zmerali s Vranovom nad Topľou, v druhom stretnutí hostili Grizzly Slovakia Košice.

V premiérovom zápase do Bardejova pricestoval Vranov. Domáci oproti uplynulej sezóne nastúpili v pozmenenej zostave, káder opustilo hneď niekoľko hráčov, ktorí boli doplnení hlavne Bardejovčanmi.

Skóre otvorili hostia v tretej minúte, no o niekoľko desiatok sekúnd vyrovnával Kiseľ.

V jedenástej minúte domáci gólman Lipták inkasoval po druhý raz a do konca polčasu loptu zo siete vyťahoval ešte dvakrát. Hosťom sa prvý polčas vydaril a domácich vyškolili hlavne v zakončení.

Po zmene strán sa najprv hostitelia radovali dvakrát z gólu Stachuru. Prvý gól zaznamenal v 21. a druhý v 23. minúte. V druhom dejstve sa hral rýchly futsal zo strany na stranu a postupne padali aj ďalšie góly.

Dvojgólové vedenie hosťom vrátil Čintala, avšak rýchlo odpovedal Kiseľ a Babej v 32. minúte vyrovnával na 5:5.

Aj v ďalšom priebehu sa hralo zo strany na stranu, no psychicky na tom boli lepšie práve domáci. O troch bodoch sa rozhodlo až v poslednej minúte, najprv hostia nastrelili žrď a z následného protiútoku presne mieril Lazur a zariadil Bardejovu prvú výhru v súťaži.

O týždeň neskôr, v piatok 11. 11. privítal Partizán Bardejov družstvo Grizzly Košice, v drese ktorého sa predstavili aj štyria hráči, ktorí v uplynulej sezóne obliekali dres Bardejova – Pangrác, Hrabčák, Kočiš a Grega.

Úvodné minúty patrili Bardejovu a v ôsmej minúte vyhrával 2:0, keď sa dvakrát presadil Stachura, ktorý v oboch prípadoch nedal brankárovi Kušnírovi šancu. V závere prvého polčasu sa do streleckej listiny zapísal hosťujúci Kuruc.

V druhom polčase góly padali už iba do siete domácich. Bleskovo vyrovnal Hrabčák, nasledoval gól Grutku, dva góly Gregu a na 6:2 upravoval Kuruc.

Košičania potvrdili úlohu favorita a z Bardejova si odniesli plný počet bodov.

„Košickí hráči, ktorí minulý rok u nás hrali, majú ambície sa nejakým spôsobom popasovať o extraligu. My sme v tejto sezóne stavili na mladých hráčov, snažili sme sa futsal dostať medzi bardejovských chlapcov, čo si myslím, je trošku beh na dlhú trať, ale časom všetko príde,“ prezradil Róbert Sališ, ktorý v prvom zápase viedol chlapcov z lavičky.

„Pokiaľ chceme futsal v Bardejove robiť dlhodobo, tak je potrebné stavať na mladých domácich hráčoch. Hráči zvonku prídu na jednu, dve sezóny a z dlhodobého hľadiska je to neperspektívne,“ pokračoval R. Sališ.

Družstvo v minulej sezóne viedol hrajúci tréner Marek Hrabčák, v tejto sezóne hrá bez trénera. „Momentálne to je v takom štádiu, že sme poverili Norberta Sališa, aby chlapcov viedol. Aspoň pre prvú časť súťaže. Potom uvidíme, ako sa to bude vyvíjať a uvidíme,“ dodal aj k otázke trénera R. Sališ.

Z výsledkov:

Partizán Bardejov – BNP Team Vranov 6:5 (1:4)
Góly: 5. a 29. Kiseľ, 21. a 23. Stachura, 32. Babej, 40. Lazur – 3. Samsely, 11. a 20. Andrejko, 18. Jakub, 27. Čintala

Zostava Bardejova: Lipták, Grobár – Kiseľ, Voroňák, Stachura, Legdan, Babej, Križanovský, Harenčák, Lazur


Partizán Bardejov – Grizzly Slovakia Košice 2:6 (2:1)

Góly: 3. a 8. Stachura – 19. a 38. Kuruc, 21. Hrabčák, 26. Grutka, 27. a 36. Graga

Zostava Bardejova: Lipták, Grobár – Kiseľ, Voroňak, Stachura, Babej, Križanovský, Harenčák, Lazur, Sališ

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY č. 45/2016, v predaji od utorka 15. 11. do pondelka 21. 11.

Autor: Jozef Mačejovský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.