Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Futbalový výsledok 25:0? Aj u nás na dedine s pomocou rozhodcu

Futbalové zápasy končia aj divokými výsledkami. (Autor: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)
Peter Fukatsch|Publikované 2. aug 2014 o 08:01

Nie je ničím výnimočným, keď sa futbalový zápas skončí bez jediného gólu. O to senzačnejšie sú zápasy, v ktorých padnú desiatky gólov.

Vo futbale poznáme desiatky podozrivých výsledkov – kúpených, predaných, darovaných, zmanipulovaných po dohodách so stávkovými kanceláriami.

O niektorých sa verejne vie, ibaže skutok podvodu sa nedá dokázať. Alebo ho nemožno podľa pravidiel trestať.

Nedostihnuteľné Macedónsko

Juhoslovanský prípad z júla 1979 je do popuku. Až sa nechce veriť, že sa to môže stať, hoci len v nižšej súťaži. O prvenstvo bojovali v dnešnom Macedónsku v poslednom kole majstrovstiev Ochridského okresu mužstvá Ilinden a Debarica.

Ilinden zvíťazil nad Gradinarom 139:0, hráč Šparovski dal 59 gólov. Debarica zdolala Mladost 87:0, Crkovski mal bilanciu 29 gólov. Macedónsky zväz doživotne zakázal všetkým aktérom oboch zápasov akúkoľvek športovú súťažnú činnosť. Hráčov, rozhodcov i funkcionárov vyškrtli z registrácií.

Mechanizmus podvodu opísal vtedy denník Šport. „Tesne pred dedinou Ilinden sa podarilo narafičiť autonehodu. Traktor sa prevrátil priamo pred autobusom hostí. Tak sa získal čas, aby sa nehralo v rovnakom termíne. Góly strieľali tak, že

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Peter Fukatsch

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.