Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Futbalista Ferencvárosu zomrel po mŕtvici vo veku 22 rokov

(Autor: ILUSTRAČNÉ WIKIMEDIA/CC)
TASR|30. dec 2013 o 17:42

Akeem Adams z Trinidadu a Tobago utrpel koncom septembra po zápase srdcový infarkt. Zomrel po troch mesiacoch v nemocnici.

BUDAPEŠŤ. Futbalový obranca Trinidadu a Tabago a legionár Ferencvárosu Budapešť Akeem Adams zomrel v pondelok nemocnici potom, ako ho ranila mŕtvica.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Od septembra, keď dostal infarkt, sa Adams podrobil niekoľkým chirurgickým zákrokom vrátane amputácie ľavej nohy, pričom jeho zdravotný stav začal byť kritický počas víkendu.

Dvadsaťdvaročného futbalistu previezli do nemocnici v Budapešti po ligovom víťazstve Ferencvárosu nad Újpestom (3:1), pretože začal mať závrate.

Za 26-násobného maďarského majstra odohral v tejto sezóne šesť stretnutí a na konte mal aj osem stretnutí za reprezentáciu Trinidadu a Tobago.

Adams prišiel do Ferencvárosu len v auguste, pričom predtým hrával len za kluby z rodnej krajiny - W Connection, United Petrotin a Central.

Reprezentoval svoju krajinu aj v roku 2007 na majstrovstvách sveta hráčov do 17 rokov, o dva roky neskôr na MS hráčov do 20 rokov a v kvalifikácii MS 2014.

Súvisiace články