Niké liga: Žilina zdolala oslabenú Banskú Bystricu a je na čele tabuľky

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica: ONLINE prenos zo zápasu 11. kola Niké ligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|20. okt 2024 o 12:30

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu 11. kola Niké ligy: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica.

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina a MFK Dukla Banská Bystrica dnes hrali zápas 11. kola Niké ligy.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica dnes (Niké Liga LIVE, 11. kolo, nedeľa, výsledky, NAŽIVO)

Niké liga  2024/2025
20.10.2024 o 15:30
11. kolo
Žilina
2:0
(0:0, 2:0)
90+1 minúta
Ukončený
B. Bystrica
Prehľad
Góly: 62. Bile, 69. Bari. ŽK: 77. Kopásek (ZIL) – 35. Willwéber (BBY). ČK: 39. Godál (BBY). Rozhodca: Smolák – Ferenc, Roszbeck. Diváci: 2330.
S konštatovaním, že MŠK Žilina víťazí na domácom trávniku nad Banskou Bystricou 2:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia.
90+1
Koniec zápasu.
90+1
V samom závere zápasu ešte rohový kop hostí, ten však žilinská obrana bez problémov odvrátila.
90
V druhom polčase bude hlavný rozhodca Marián Smolák nadstavovať minimálne jednu minútu.
89
Dlhý center na hrot Žiliny pre Alijagića, ktorý si loptu síce spracoval, ale následne ju rozohral smerom dozadu.
88
changeStriedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Marek Hlinka, prichádza Adam Brenkus.
88
Tréner hostí Marek Bažík chystá ďalšie dnešné striedanie, do hry príde Adam Brenkus.
87
Tvár hry sa nemení, Žilinčania sa snažia o prelomenie súperovej obrany.
86
Žilinčania pokračujú v kombinácii v strede poľa.
85
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Patrik Iľko, prichádza František Kóša.
84
Dnešné stretnutie sleduje 2330 divákov.
83
Žilina znovu v nápore na polovici súpera, Patrik Iľko sa však cez početnú obranu Banskej Bystrice nepredral.
82
Do zaujímavej pozície sa dostal tentoraz domáci Dávid Ďuriš. Michal Trnovský si však so strelou slovenského reprezentanta poradil.
81
Tempo hry nám po góloch MŠK mierne opadlo, Žilinčania sa už nepotrebujú nikam ponáhľať, hostia už na zvrat v zápase nemajú fyzické sily.
80
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, stav zápasu je stále 2:0.
79
z ihriska odchádza Peter Pekarík, prichádza Tobiáš Pališčák.
79
Alijagić pri rozohrávke napádal Mensaha, africký obranca si aj s kúskom šťastia so súperom poradil.
78
Žilina znovu v kombinácii na polovici súpera.
77
yellowCardŽltá karta pre tím MŠK Žilina (Samuel Kopásek).
75
Kopásek na ľavej strane prešiel cez obrancu hostí, následne mu však nevyšiel center.
74
Zverenci Michala Ščasného pokračuje v kvalitnom výkone, snažia sa prelomiť defenzívu hostí.
73
72
Hostia sa po dlhom čase dostali do útoku, Belko však hlavičku Rymarenka kryl bez väčších problémov.
71
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Žilina už vedie nad Banskou Bystricou 2:0.
70
z ihriska odchádza Miroslav Káčer, prichádza Samuel Gidi,
z ihriska odchádza Krisztian Bari, prichádza Samuel Kopásek,
z ihriska odchádza Eric Bile, prichádza Alija.
69
goalŽilina dala gól! Rohový kop Žilinčanov obrana hostí ešte ubránila, po následnej kombinácii sa však z hranice šestnástky oprel do strely Ďuriš. Loptu tečoval obranca Dukly priamo pred KRISTIÁNA BARIHO, ktorý ju z prvej upratal k ľavej tyči súperovej bránky!
68
z ihriska odchádza Branislav Ľupták, prichádza Marián Pišoja,
z ihriska odchádza Dominik Veselovský, prichádza Tibor Slebodník.
66
Do hry príde v drese Žilina napokon aj Samuel Gidi.
65
Do hry príde v drese Žiliny aj Denis Alijagić. Medzičasom hostia zahrávali rohový kop, výsledkom ktorého bola strela Rymarenka z diaľky, s ktorou si Belko bez problémov poradil.
64
Rymarenko získal na žilinskej polovici trávnika loptu, následne ho však čisto zastavil vracajúci sa Mário Sauer. Hostia chystajú dvojité striedanie, do hry prídu Pišoja a Slebodník.
63
Žilina chystá prvé dnešné striedanie, do hry príde Samuel Kopásek.
62
goalŽilina dala gól! Patrik Iľko sa s loptu prebil do šestnástky hostí, prihrávka mu síce nevyšla ideálne, no lopta sa od obrancu hostí odrazila presne pred ERICA BILEHO, ktorý ju bez váhania poslal za chrbát Michala Trnovského!
61
Willwéber posielal dlhý center na hrot hostí, no tí sa už od vylúčenie Godála v 39. minúte o útočenie veľmi nezaujímajú, dávajú si veľký pozor na defenzívu.
60
Hodina hry je v Žiline minulosťou, MŠK hrá s Duklou stále nerozhodne 0:0.
59
Iľkov center z ľavej strany zblokoval obranca hostí, nasledovať bude odkop lopty v podaní Michala Trnovského.
58
Mensah pri vhadzovaní vymyslel zaujímavú prihrávku na Šikulu, ktorý si obhodil Ndjeungoueho, no lopta mu následne ušla za postrannú čiaru.
57
Bari dostával prudkú prihrávku na ľavú stranu, lopta mu však napokon ušla za postrannú čiaru.
56
Šanca Žiliny, Mário Sauer z pravej strany našiel centrom na prednej tyči Patrika Iľka, útočník MŠK však hlavou mieril vedľa ľavej tyče Trnovského bránky.
55
Trnovský odkopával loptu od vlastnej bránky, Žilinčania ju na vlastnej polovici trávnika rýchlo získali a okamžite sa hrnú do útoku.
54
Žilinčania kombinujú na polovici súpera, ale obranný val Dukly je zatiaľ mimoriadne koncentrovaný.
53
Z priameho kopu sa oprel do strely hosťujúci Marek Hlinka, mieril len do múru brániacich hráčov Žiliny.
52
Hubočan azda 25 metrov od vlastnej bránky fauloval Rymarenka, hostia majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.
51
Ndjeungoue našiel prihrávkou pred šestnástku hostí voľného Patrika Iľka, ktorý skúsil strelecké šťastie, no mieril vedľa pravej tyče súperovej bránky.
50
Máme za sebou 50 minút zápasu, pod Dubňom sme gól stále nevideli.
49
Nuž a pokračujeme v obraze hry z prvého polčasu, Žilina kombinuje na polovici súpera a snaží sa nájsť priestor v obrane Dukly.
48
Menšie zaváhanie žilinskej obrany, Hubočan pred dobiehajúcim Rymarenkom netrafil loptu ideálne, hostia však ponúknutú šancu nezužitkovali vôbec dobre.
47
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Banskej Bystrice.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase máme v Žiline nerozhodný stav 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 16:35.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Rohový kop obrana hostí bez problémov upratala do bezpečia.
45+3
Minárikov prudký center z pravej strany odvrátil Willwéber na rohový kop pre MŠK.
45+2
Po ďalšom centri domácich končí lopta v moci gólmana hostí Michala Trnovského.
45+1
Minárikovi v kombinácii na pravej strane ušla lopta za postrannú čiaru, preťažená obrana Dukly si tak môže na chvíľu vydýchnuť.
45
V prvom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne tri minúty.
44
Žilina sa dokáže bez problémov dostať k šestnástke hostí, ale to je zatiaľ všetko.
43
Hostia už sú po vylúčení Godála stiahnutí v absolútnom defenzívnom bloku.
42
Žilina v kombinácii na polovici súpera.
41
Máme pred sebou posledných 5 minút prvého polčasu, Žilina hrá s Banskou Bystricou nerozhodne 0:0.
41
z ihriska odchádza Adam Hanes, prichádza Lukáš Migaľa.
40
Po faule Godála mali domáci výhodu priameho kopu z veľmi zaujímavej pozície, túto však nevyužili vôbec dobre, Trnovský napokon nemusel zasahovať.
39
redCardPre Borisa Godála je to napokon zaslúžená červená karta.
38
Hlavný rozhodca ešte stále sleduje opakované zábery po zásahu systému VAR.
37
Bile sa prebíjal do šance, pre šestnástkou hostí bol nepríjemne zostrelený Godálom, toto bude minimálne žltá karta, ak nie červená.
Celú situáciu však ešte rieši systém VAR, v hre je červená karta pre Borisa Godála.
35
yellowCardŽltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Ľubomír Willwéber).
35
Center z priameho kopu hostí smeroval na zadnú tyč, kde číhala dvojica hráčov hostí, ani jeden však loptu nedokázal usmerniť do siete hostí.
34
Minárik v súboji fauloval Hlinku, ktorý sa výkrikom zrútil na trávnik, po chvíli však vstal a bez problémov pokračoval v hre. Hostia tak získavajú priamy kop.
33
Výborná lopta na ľavú stranu pre Dávida Ďuriša, Mensah k nej mal však azda o meter bližšie a túto výhodu napriek Ďurišovej rýchlosti dokázal využiť.
32
Rohový kop zahrávali Žilinčania znovu z ľavej strany, Káčer poslal polovysoký center na prednú tyč, obranca hostí loptu bez problémov upratal do bezpečia.
31
Polhodina zaujímavého duelu je za nami, v Žiline sme však gól stále nevideli.
30
Po rohu Žiliny pálil spoza šestnástky znovu Mário Sauer, ale nemieril presne. Gól by však neplatil, pretože útočná akcia domácich bola zastavená pre postavenie mimo hru.
29
Ďuriš na ľavej strane v ďalšom súboji s exspoluhráčom Ivanom Mensahom, získal pre MŠK rohový kop.
28
Snaha zverencov Mareka Bažíka o rýchly protiútok, Hanes si však v kombinácii s Martinom Rymarenkom vôbec nerozumel.
27
Center v podaní Šošonov smeroval na zadnú tyč, obranca hostí loptu odvrátil za postrannú čiaru.
26
Žilina má výhodu priameho kopu z ľavej strany.
25
Zápas má v každom prípade zaujímavý priebeh, viac z hry majú jednoznačne Žilinčania, na gólové šance je to 1:1.
24
importantObrovská šanca Žiliny! Peter Pekarík z pravej strany našiel prihrávkou v strede šestnástky hostí úplne voľného Mária Sauera, ktorý pálil z prvej, ale mieril vedľa pravej tyče Trnovského bránky!
23
Žilina opäť v kombinácii na polovici súpera.
22
Patrik Iľko ostáva po súboji ležať otrasený v šestnástke hostí, domáci napriek tomu pokračovali v hre a stratili loptu. Pred šestnástkou Žiliny sa k nej snažil dostať Marek Hlinka, no Belko výborne čítal hru a včas ju dokázal odkopnúť.
21
Máme za sebou 20 minút zápasu, gól sme však pod Dubňom stále nevideli.
20
Po rohovom kope Žiliny sa lopta po hlavičkovom súboji na prednej tyči odrazila znovu k Sauerovi, ktorý skúsil strelu. Tá si však cestu k Trnovského bránke cez spleť tiel obrancov nenašla.
19
Domáci znovu kombinujú pred pokutovým územím Dukly, budú napokon zahrávať rohový kop z ľavej strany.
18
Rohový kop hostí v tomto momente nebol pre Belka žiadny vážny problém. Loptu získali Žilinčania a okamžite sa rútia dopredu.
17
importantParádna akcia hostí, najskôr Rymarenko centroval z ľavej strany, no jeho center nenašiel adresáta. Následne sa rovnaký hráč dostal ku strele spoza žilinskej šestnástky a pálil parádne pod brvno! Lenže Ľubomír Belko bol pozorný a exkluzívnym zákrokom loptu vytlačil na rohový kop!
17
Žilinčania konečne otvorili priestor pred šestnástkou Banskej Bystrice, Bari si ale až príliš dlho vylepšoval streleckú pozíciu a napokon sa ku strele vôbec nedostal.
16
Obraz hry sa nám viacmenej vôbec nemení, hostia sú so všetkými hráčmi zoradení pred vlastnou šestnástkou.
15
Žilinčania zahrávali rohový kop z ľavej strany, lopta sa odrazila pred šestnástku, kde číhal Mário Sauer a skúsil strelu, lopta mu však vôbec nesadla na kopačku.
14
Dobýjanie obrany hostí pokračuje, Žilinčania sa všemožne snažia prelomiť val hráčov hostí pred ich pokutovým územím.
13
Hostia spod Urpína sa snažili o rýchly prechod do útoku, Hanes však prehral hlavičkový súboj s Ndjeungouem.
12
Žilinčania zakombinovali na ľavej strane, Bari sa však k centru cez obrancu súpera nedostal.
11
Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Žilina hrá s Banskou Bystricou 0:0.
10
Minárik prihrávkou na stred útoku našiel Patrika Iľka, ktorý však nemal dobrý prvý dotyk s loptou a tá napokon končí v moci Trnovského.
9
Žilina znovu kombinuje na polovici súpera, hostia sú však zoradení v pevnom obrannom bloku.
8
Mensah v ďalšom obrannom súboji s Iľkom, tentoraz ho zvládol a posunul loptu Trnovskému, ktorý ju rázne odkopol na žilinskú polovicu trávnika.
7
Na opačnej strane Káčer našiel napravo Mária Sauera, center staršieho z bratov Sauerovcov končí v moci brankára Dukly Michala Trnavského.
6
Rýchly útok hostí, Rymarenko si však cestu k bránke Ľubomíra Belka cez Hubočana nenašiel.
5
Žilina pokračuje v kombinácii, tentoraz však už na polovici súpera. Ďuriš na ľavej strane bojoval s Mensahom o loptu, napokon získal pre MŠK autové vhadzovanie.
4
Z rohového kopu Žilinčania v tomto momente nič zaujímavé nevymysleli a kombinujú na vlastnej polovici trávnika.
3
importantVeľká šanca Žiliny! Dávid Ďuriš dostal výbornú prihrávku do stredu šestnástky hostí, tiesnený obrancom vystrelil, ale Trnovský loptu pohotovo vyrazil na rohový kop.
3
Ďalšia útočná akcia hostí, po faule v strede poľa. Rymarenko posielal pred Belka nepríjemný center, obrana Žiliny síce situáciu zvládla, ale na tribúnach to zahučalo.
2
Hneď v úvode obrovská chyba Ndjeungoueho pri rozohrávke, lopty sa zmocnil Dominik Veselovský, ktorý sa snažil dostať do šestnástky Žiliny. James sa však skvele vrátil a výborným obranným zákrokom Veselovského zastavil. Hostia sa napriek tomu dostali ku strele z druhej vlny, lopta však končí vedľa priestoru Belkovej bránky.
1
Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom domácej Žiliny.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Ešte pred začiatkom zápasu si domáci Adrián Kaprálik preberie ocenenie za hráča mesiaca September Niké ligy. Adrián je však aktuálne zranený a do dnešného zápasu nezasiahne.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, na trávnik štadióna pod Dubňom práve nastupujú hráči oboch tímov vedení trojicou rozhodcov.
Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Belko – Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Pekarík, Káčer (C), Sauer, Bari – Bile, Iľko, D. Ďuriš.
Náhradníci: Badžgoň, Belaník – F. Kóša, Alijagić, Gidi, Stojčevski, Kopásek, Hranica, Pališčák.
Tréner: Michal Ščasný

MFK Dukla Banská Bystrica: Michal Trnovský – Mensah, Godál, Willwéber (C) – Šikula, Hlinka, Ľupták, Záhumenský – Veselovský, Hanes, Rymarenko.
Náhradníci: Rehák – Slebodník, Považanec, Klimpl, Petrák, Brenkus, Pišoja, Malec, Migaľa.
Tréner: Marek Bažík

Rozhodca: Smolák – Ferenc, Roszbeck.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 11. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na domácom trávniku hráčov MFK Dukla Banská Bystrica. Zápas sa začína o 15:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže prvé miesto so ziskom 23 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Michala Ščasného zvíťazili v Dunajskej Strede nad DAC 3:0 (góly MŠK Kaprálik, Minárik, D. Ďuriš). Najlepším strelcom tímu je Adrián Kaprálik, ktorý má na svojom konte 5 presných zásahov a aktuálne aj ocenenie Hráč mesiaca september. Počas reprezentačnej prestávky odohrali Šošoni aj zápas Slovnaft Cupu, v ktorom porazili Partizán Osrblie vysoko 8:0.

Dukle Banská Bystrica patrí v tabuľke Niké ligy siedme miesto so ziskom 10 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Mareka Bažíka porazili na domácom trávniku Michalovce 1:0 (gól Dukly Rymarenko). Práve Martin Rymarenko je aj najlepším strelcom tímu, na svojom konte má štyri góly. V týždni hráči Dukly odohrali rovnako ako Žilina zápas Slovnaft Cupu, v ktorom porazili Baník Kalinovo 2:1.

Zápas sa začína o 15:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.