Futbalistky FC Barcelona sa tešia po triumfe v Lige majstrov.
Futbalistky FC Barcelona sa tešia po triumfe v Lige majstrov. (Autor: TASR/AP)

Hráčky Barcelony po minuloročnom prehratom finále slávia úspech.

Liga majstrov žien - finále

FC Barcelona - Vfl Wolfsburg 3:2 (0:2)

Góly: 48. a 50. Guijarrová, 70. Rolfová - 3. Pajorová, 37. Poppová

EINDHOVEN. Futbalistky FC Barcelona zvíťazili vo finále Ligy majstrov žien 2022/23 nad Vfl Wolfsburgom 3:2. Titul získali po druhý raz v histórii súťaže.

Nemecký klub viedol po polčase 2:0, ale španielska záložníčka Patricia Guijarrová svojimi dvoma presnými zásahmi stav stretnutia vyrovnala.

Rozhodujúci gól strelila v sedemdesiatej minúte švédska útočníčka Fridolina Rolfová.

Zverenkyne Jonatana Giraldeza vyhrali dva z posledných troch finálových zápasov.

V roku 2021 získali prvú trofej po výhre nad Chelsea 4:0 a naďalej si upevňujú pozíciu hlavného konkurenta rekordných osemnásobných víťaziek z Lyonu.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona predviedla senzačný obrat. Futbalistky dosiahli na trofej Ligy majstrov