Slavia nasúkala súperovi poltucet, skóroval aj slovenský útočník

Slovenský futbalista Ivan Schranz sa teší z gólu.
Slovenský futbalista Ivan Schranz sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. okt 2023 o 22:20 (aktualizované 5. okt 2023 o 23:45)

Z víťazstva sa tešil slovenský futbalista Július Szöke.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Ivan Schranz prispel v Európskej lige gólom k vysokému triumfu Slavie Praha nad Šeriffom Tiraspoľ 6:0.

V dueli G-skupiny zvýšil v 47. minúte na 4:0. "Zošívaní" rozhodli už v prvom polčase, keď si vypracovali trojgólový náskok. So šiestimi bodmi sú na čele tabuľky o skóre pred AS Rím, ktorý si poradil so Servette Ženeva 4:0.

Futbalisti Sparty Praha v zostave s Lukášom Haraslínom prehrali v C-skupine na pôde Realu Betis 1:2. O triumfe Sevillčanov rozhodol v 79. minúte Isco.

"Rudí" zaskočili Betis a už v 3. minúte sa ujala vedenia, keď sa po prihrávke Matěja Ryneša za obranu súpera presadil Veljko Birmannčevič.

Španielsky tím však o šesť minút neskúr vyrovnal. Zlé vybehnutie brankára Petera Vindahla Jensena potrestal Assane Diao. Po zmene strán Betis vystupňoval tlak a obrana Sparty kapitulovala po hlavičke Isca.

Skúsený španielsky futbalista Isco v drese Betisu Sevilla.
Skúsený španielsky futbalista Isco v drese Betisu Sevilla. (Autor: TASR/AP)

V druhom zápase "céčka" zvíťazil cyperský Aris Limmasol so slovenským stredopoliarom Júliusom Szökem nad Glasgowom Rangers 2:1.

V A-skupine uspel West Ham United na pôde Freiburgu 2:1 a so šiestimi bodmi je na čele tabuľky. V 66. minúte strelil rozhodujúci gól Nayef Aguerd.

V D-skupine je zatiaľ stopercentná Atalanta Bergamo, ktorá triumfovala na štadióne Sportingu Lisabon 2:1. Olympique Marseille remizoval v B-skupine s Brightonom 2:2, keď nevyužil dvojgólový náskok.

FC Liverpool zvíťazil v E-skupine nad Realom Union Saint-Gilloise 2:0. V H-skupine potvrdil dobrú formu Bayer Leverkusen triumfom 2:1 na pôde Molde.

Európska liga - 1. kolo:

Skupina A:

Freiburg - West Ham United 1:2 (0:1)

Góly: 48. Sallai - 8. Paqueta, 66. Aguerd

Bačka Topola - Olympiakos Pireus 2:2 (0:1)

Góly: 63. Djakovac, 90. Pantovič - 16. Masouras, 57. Podence

ČK: 77. Ntoi (Olympiakos)

Skupina B:

Marseille - Brighton 2:2 (2:0)

Góly: 19. Mbemba, 20. Veretout - 50. Gross, 88. Pedro (z 11 m)

AEK Atény - Ajax Amsterdam 1:1 (0:1)

Góly: 75. Vida - 30. Bergwijn (z 11 m)

Skupina C:

Betis Sevilla - Sparta Praha 2:1 (1:1)

Góly: 9. Diao, 78. Isco - 3. Birmančevič

/Lukáš Haraslín (Sparta) hral do 80. min a dostal ŽK/

Aris Limassol - Glasgow Rangers 2:1 (1:0)

Góly: 9. Moucketou-Moussounda, 58. Babicka - 70. Sima

/Július Szöke (Aris) odohral celý zápas/

Skupina D:

Sporting Lisabon - Atalanta 1:2 (0:2)

Góly: 76. Gyokeres (z 11 m) - 33. Scalvini, 43. Ruggeri

Raków Čenstochová - Sturm Graz 0:1 (0:1)

Gól: 24. Vick

Skupina E:

FC Liverpool - Royal Union St. Gilloise 2:0 (1:0)

Skupina G:

Slavia Praha - Šeriff Tiraspoľ 6:0 (3:0)

Góly. 87. Breivik - 14. Frimpong, 18. Tella

Domov»Futbal»Európska liga»Slavia nasúkala súperovi poltucet, skóroval aj slovenský útočník