Hradecký okorenil jubilejný zápas víťazstvom. Berov Bochum je naďalej bezradný

Bayer Leverkusen.
Bayer Leverkusen. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. okt 2024 o 17:54 (aktualizované 19. okt 2024 o 20:41)

Bero v základnej zostave chýbal pre zranenie.

BERLÍN. Futbalisti Lipska zvíťazili v sobotňajšom zápase 7. kola nemeckej Bundesligy v Mainzi 2:0 a sú priebežne na čele tabuľky.

Ich góly strelili už v prvom polčase Xavi Simons a kapitán Willi Orbán. Lipsko, ktoré v tejto sezóne ešte neprehralo (5-2-0) má na konte 17 bodov, o dva viac ako Freiburg.

Futbalisti SC taktiež vyhrali, na domácej pôde zdolali Augsburg 3:1 vďaka trom gólom v rozpätí 34 až 45.+1 minúty.

Tretí Bayern Mníchov na nich stráca bod, ale mal k dobru sobotný večerný duel so Stuttgartom. Leverkusen zdolal Frankfurt 2:1 a svojho súpera preskočil na štvrté miesto.

Brankár domácich Lukáš Hradecký sa stal prvým zahraničným brankárom, ktorý odchytal v Bundeslige 300 zápasov.

Bratislavský rodák s fínskym občianstvom má v najvyššej nemeckej súťaži na konte 101 štartov za Frankfurt a 199 za Leverkusen.

Hráči Hoffenheimu vyhrali doma nad Bochumom 3:1 a dosiahli druhé víťazstvo v sezóne.

Hostia majú na konte len jeden bod a figurujú na poslednom mieste, v ich drese chýbal pre zranenie slovenský reprezentant Matúš Bero.

Futbalisti Bayernu Mníchov zostali aj po 7. kole nemeckej Bundesligy na čele tabuľky o skóre pred Lipskom. V sobotňajšom zápase zdolali Stuttgart hladko 4:0 aj vďaka hetriku Harryho Kanea.

Bayern počas celého priebehu diktoval tempo hry, no až po zmene strán dominoval. Súperovi dovolil iba jedinú strelu na bránu.

Kane otvoril skóre v 57. minúte, o tri neskôr pridal druhý a v 80. minúte aj tretí gól. Na 4:0 upravil minútu pred koncom riadneho času Kingsley Coman.

Bundesliga - 7. kolo:

Bayern Mníchov - VfB Stuttgart 4:0 (0:0)

Góly: 57., 60. a 80. Kane, 89. Coman

Borussia Mönchengladbach - 1. FC Heidenheim 3:2 (1:1)

Góly: 22. Itakura, 62. a 75. Kleindienst (druhý z 11m) - 12. Scienza, 80. Pieringer (z 11m)

FSV Mainz - RB Lipsko 0:2 (0:2)

Góly: 20. Simons, 37. Orbán

SC Freiburg - FC Augsburg 3:1 (3:0)

Góly: 34. Grifo, 37. Lienhart, 45.+1 Günter - 65. Tietz

TSG 1899 Hoffenheim - VfL Bochum 3:1 (1:0)

Góly: 11. Kramarič, 65. Bulter, 90.+3 Tabakovič - 76. Gamboa

Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:1)

Góly: 25. Andrich, 72. Boniface - 16. Marmoush (z 11m)

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Hradecký okorenil jubilejný zápas víťazstvom. Berov Bochum je naďalej bezradný