Atletico Madrid potopil nešťastný vlastný gól, utrpelo prvú prehru v sezóne

Futbalisti Atletica
Futbalisti Atletica (Autor: TASR/AP)
TASR|27. okt 2024 o 21:40

Na vedúcu Barcelonu stráca desať bodov.

MADRID. Futbalisti Atletica Madrid zaznamenali prvú prehru v tejto sezóne La Ligy. V nedeľnom zápase 11. kola neuspeli na ihrisku Betisu Sevilla 0:1, keď si už v štvrtej minúte duelu Jose Maria Giménez nešťastne stečoval loptu do vlastnej siete.

Hostia klesli na 4. miesto a na vedúcu Barcelonu strácajú desať bodov. Betis je na piatej priečke.

Hráči CD Leganes vyhrali nad Celtou Vigo 3:0. Pre nováčika to bol len druhý triumf v sezóne, naposledy bodoval naplno pred vyše dvoma mesiacmi proti ďalšiemu nováčikovi Las Palmas. Domácim patrí štrnáste miesto, Celta figuruje na jedenástej priečke.

Getafe len remizovalo s poslednou Valenciou 1:1 a nerozhodný výsledok dosiahlo tretí raz v rade.

Hostia figurujú na dvadsiatom mieste tri body pod hranicou zostupu a v nedeľu mohli dosiahnuť druhé víťazstvo v sezóne - za domácich vyrovnal až v 90. minúte z penalty Mauro Arambarri.

La Liga - 11. kolo:

Betis Sevilla - Atletico Madrid 1:0 (1:0)

Góly: 4. Gimenez (vlastný)

FC Getafe - FC Valencia 1:1 (0:1)

Góly: 90. Arambarri (z 11 m) - 36. Barrenechea

CD Leganes - Celta Vigo 3:0 (0:0)

Góly: 59. Garcia, 78. Brasanac, 82. Gonzalez

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Atletico Madrid potopil nešťastný vlastný gól, utrpelo prvú prehru v sezóne