Vavro je bližšie k Lige majstrov, nahrával na víťazný gól proti Trabzonsporu

Denis Vavro (vľavo).
Denis Vavro (vľavo). (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|16. aug 2022 o 22:57 (aktualizované 16. aug 2022 o 22:59)

Marek Hamšík za turecký klub nenastúpil.

KODAŇ. Futbalisti FC Kodaň zvíťazili v prvom zápase play-off kvalifikácie Ligy majstrov nad Trabzonsporom 2:1.

Na víťazný gól dánskeho majstra nahrával slovenský obranca Denis Vavro, ktorý odohral celý zápas a dostal žltú kartu. Jeho krajan Marek Hamšík chýbal na súpiske tureckého tímu pre natrhnutý lýtkový sval na pravej nohe.

Kodaň sa ujala vedenia už v 9. minúte zásluhou Viktora Claessona a svoj náskok zdvojnásobila krátko po zmene strán, keď sa presadil Lukas Lerager.

Hostia znížili v 79. minúte gólom Anastasiosa Bakasetasa. Trabzonsporu by už v odvete na domácej pôde mohol byť k dispozícii aj Hamšík.

ONLINE prenos

ste sledovali naživo na tomto odkaze >>>

"Veľký zápas, najmä pre mňa. Je škoda, že som neudržal čisté konto. Bojovali sme do konca a aj keď sa musíme zlepšiť, máme na čom stavať.

Cítil som podporu fanúšikov, vedel som, aká tu panuje atmosféra už zo zápasov v predošlých tímoch," uviedol brankár Mathew Ryan pre klubový web.

Okrem toho hráči nórskeho klubu FK Bodö/Glimt zdolali Dinamo Záhreb 1:0 a futbalisti Glasgowa Rangers remizovali s PSV Eindhoven 2:2.

Odvety týchto troch dvojzápasov sú na programe v stredu 24. augusta o 21.00 SELČ.

Postupujúci sa predstavia v hlavnej časti Ligy majstrov, kde sa pripoja k 26 tímom, ktoré majú istotu účasti. Zdolané mužstvá sa presunú do skupinovej fázy Európskej ligy.

Liga majstrov - úvodné zápasy play off:

FK Bodö/Glimt - Dinamo Záhreb 1:0 (1:0)

Gól: 37. Pellegrino

FC Kodaň - Trabzonspor 2:1 (1:0)

Góly: 9. Claesson, 48. Lerager - 79. Bakasetas

/Denis Vavro (Kodaň) odohral celé stretnutie a dostal ŽK - Marek Hamšík (Trabzonspor) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/

Glasgow Rangers - PSV Eindhoven 2:2 (1:1)

Góly: 40. Čolak, 70. Lawrence - 37. Sangare, 78. Obispo

Domov»Futbal»Liga majstrov»Vavro je bližšie k Lige majstrov, nahrával na víťazný gól proti Trabzonsporu