Chelsea sa odvety nezľakla. Dvomi rýchlymi gólmi si zaistila postup v pohári

Nicolas Jackson.
Nicolas Jackson. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. feb 2024 o 23:27

V druhom zápase museli rozhodnúť až pokutové kopy.

LONDÝN. Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v odvete šestnásťfinále anglického FA Cupu na pôde Aston Villy 3:1.

Základ víťazstva položili ešte v prvom polčase, keď v priebehu desiatich minút strelili dva góly. Najskôr sa o prvý presný zásah v 11. minúte postaral Gallagher, druhý pridal Jackson.

Poisťovací gól pridala Chelsea ešte v 54. minúte, keď sa presadil Fernandez. Domáca Villa strelila jediný presný zásah až v nadstavenom čase druhého polčasu, postaral sa oň Diaby.

Veľkú drámu priniesol súboj medzi Nottingham Forest a Bristol City. V prvom súboji sa zrodila bezgólová remíza, v tom druhom museli o víťazovi rozhodnúť až penalty.

Najskôr sa už v ôsmej minúte dostali domáci do vedenia zásluhou Origiho, no o šesť minút bolo vyrovnané gólom Knighta.

FA Cup - 7. február

Aston Villa - Chelsea 1:3 (0:2)

Góly: 90+1. Diaby - 11. Gallagher, 21. Jackson, 54. Fernandez

Nottingham Forest - Bristol City 2:1 po pen. (1:1)

Góly: 8. Origi - 14. Knight

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Chelsea sa odvety nezľakla. Dvomi rýchlymi gólmi si zaistila postup v pohári