Sparte bez Haraslína nevyšiel šláger v Plzni, pražské derby víťazne pre Slaviu

Momentka zo zápasu Plzeň - Sparta
Momentka zo zápasu Plzeň - Sparta (Autor: AC Sparta Praha/X)
TASR|27. okt 2024 o 20:50

Viktoria vyhrala tretí zápas v rade.

PRAHA. Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v šlágri 13. kola českej ligy nad Spartou Praha 1:0. Po treťom víťazstve po sebe preskočili svojho súpera v tabuľke a na druhom mieste majú priebežne sedembodové manko na Slaviu Praha.

Sparta je tretia so ziskom 25 bodov. Jediný gól zápasu strelil v 30. minúte ghanský útočník Prince Kwabena Adu, duel sledovalo 11.620 divákov.

Slovenský útočník Erik Jirka sa dostal na ihrisko v 67. minúte, keď striedal strelca jediného gólu zápasu.

Jeho krajan brankár Marián Tvrdoň sledoval zápas z lavičky. V zostave Sparty chýbal pre zranenie slovenský útočník Lukáš Haraslín.

Hráči Slavie Praha potvrdili pozíciu favorita, keď v mestskom derby zdolali Duklu Praha 3:0.

V pozícii lídra tabuľky majú 34 bodov, keď v 12 zápasoch stratili iba dva body. V ich zostave naďalej chýbal zranený slovenský útočník Ivan Schranz, ktorý absentuje od 1. septembra.

V drese hostí odchytal celý zápas brankár Matúš Hruška, plnú minutáž mal aj jeho krajan Filip Lichý.

Hráči Bohemians Praha v zostave so slovenským brankárom Tomášom Frühwaldom zvíťazili na ihrisku FK Teplice 2:1.

V bránke domácich odchytal celý duel ďalší Slovák Richard Ludha, jeho spoluhráč a krajan Roman Čerepkai odohral prvý polčas.

Česká liga - 13. kolo:

SK Slavia Praha - FK Dukla Praha 3:0 (1:0)

Góly: 33. a 89. Chorý (prvý z 11 m), 57. Jurásek

/M. Hruška odchytal celý zápas, F. Lichý odohral celý zápas, C. Bačinský bol na lavičke (všetci Dukla)

FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 1:1 (1:0)

Góly: 45.+2 - 57. Memič

/M. Králik odohral celý zápas, A. Kadlec bol na lavičke - D. Krčík odohral celý zápas, K. Vallo hral do 86. min., R. Mikuš bol na lavičke/

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:2)

Góly: 67. Jukl - 6. a 40. Matoušek

/R. Ludha odchytal celý zápas, R. Čerepkai hral do 46. min. - T. Frühwald odchytal celý zápas a v 87. min. dostal ŽK/

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:0 (1:0)

Gól: 30. Adu

/E. Jirka hral od 67. min., M. Tvrdoň (obaja Plz.) bol na lavičke/

Tabuľka českej ligy

Domov»Futbal»Česko»Sparte bez Haraslína nevyšiel šláger v Plzni, pražské derby víťazne pre Slaviu