Lionel Messi oslavuje gól v zápase Peru - Argentína
Lionel Messi oslavuje gól v zápase Peru - Argentína (Autor: TASR/AP)
TASR|18. okt 2023 o 07:42

Brazília prvýkrát prehrala v kvalifikácii a prišla aj o Neymara.

BUENOS AIRES. Lionel Messi v utorok dvakrát skóroval pri víťazstve Argentíny 2:0 na ihrisku Peru v kvalifikácii MS. Za národný tím odohral celý zápas.

Brazília prehrala v Uruguaji 0:2, čím sa skončila jej šnúra 37 zápasov bez prehry v kvalifikácii. Navyše prišla o útočníka Neymara, ktorý opustil štadión Centenario v Montevideu o barlách so zranením ľavého kolena.

Tridsaťšesťročný Messi vynechal niekoľko zápasov svojho klubu Inter Miami pre svalové bolesti. Na Národnom štadióne v Lime však vyzeral veľmi sviežo a prispel k sebavedomému výkonu Argentíny.

Prvý gól strelil po protiútoku v 32. minúte, o desať minút neskôr uzavrel skóre duelu. Po prestávke rozvlnil sieť aj po tretí raz, ale tento zásah neplatil pre ofsajd.

"Máme dobrú skupinu a dobré prostredie v našej šatni a veci sú oveľa jednoduchšie. Užívame si, že sme spolu a že hráme spolu," citovala Messiho agentúra AP.

Po pomalšom úvode zápasu v Montevideu sa ako prvý presadil Darwin Nunez v 42. minúte, po prestávke v 77. minúte strelil druhý gól domácich Nicolas de la Cruz.

"Musíme byť realisti, musíme sa zlepšiť," povedal kapitán Brazílie Casemiro. Jeho spoluhráč Neymar opustil ihrisko na konci prvého polčasu.

"Ak odíde z ihriska, nie je to len tak, vždy to je niečo vážne. Ale verím, že bude čoskoro späť," dodal Casemiro.

Zranenie Neymara v zápase Uruguaj - Brazília.
Zranenie Neymara v zápase Uruguaj - Brazília. (Autor: TASR/AP)

Uruguaj pod vedením Argentínčana Marcela Bielsu zaznamenal prvé víťazstvo proti Brazílii po 22 rokoch.

V ďalších zápasoch zdolala Venezuela súpera z Čile 3:0, Ekvádor remizoval s Kolumbiou 0:0 a Paraguaj zdolal Bolíviu 1:0. Argentína vedie juhoamerickú kvalifikáciu s plným počtom 12 bodov.

Juhoamerická kvalifikácia MS 2026:

Peru - Argentína 0:2 (0:2)

Góly: 32. Messi a 42. Messi

Uruguaj - Brazília: 2:0 (1:0)

Góly: 42. Nunez, 77. de la Cruz

Venezuela - Čile 3:0

Góly: 45.+1 Soteldo, 72. Rondon, 79. Machis, ČK: 59. Nunez (Čile)

Ekvádor - Kolumbia 0:0

Paraguaj - Bolívia 1:0

Gól: 69. Sanabria

Tabuľka kvalifikácie MS 2026

Domov»Futbal»Reprezentácie»VIDEO: Famózny Messi dvomi gólmi zariadil triumf Argentíny, pohroma pre Brazíliu