Federico Dimarco.
Federico Dimarco. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. nov 2023 o 16:14

Jeden z najkrajších gólov v mojej kariére, tešil sa hráč Milána.

MILÁNO. Futbalisti Interu Miláno v nedeľnom 12. kole Serie A zdolal Frosinone Calcio 2:0 a potvrdil post lídra. Ozdobou duelu bol gól Federica Dimarca, ktorý skóroval z 56 metrov.

Taliansky reprezentačný obranca nachytal v 43. minúte brankára hostí Stefana Turatiho strelou od ľavej postrannej čiary a otvoril skóre.

"Najprv som videl, ako mi nabieha spoluhráč (Denzel) Dumfries. A potom som zbadal, že Turati vybehol ďaleko od brány.

Vďakabohu, že to tam padlo. Inak by som čelil urážkam, prečo som to takto riešil. Bol to určite jeden z najkrajších gólov v mojej kariére," tešil sa Dimarco.

V druhom polčase spečatil triumf favorita Hakan Calhanoglu z penalty. Inter má na čele tabuľky dvojbodový náskok pred Juventusom Turín.

"Najdôležitejšie je, že sme zvíťazili. Som za to rád. Sezóna je dlhá, ešte je pred nami veľa zápasov. Najprv nás čaká reprezentačná pauza, po nej môžeme myslieť na boj s Juventusom," dodal Dimarco pre DAZN.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»VIDEO: Kandidát na gól roka? Obranca Interu parádne napriahol z 56 metrov