Zmenia program MS vo futbale? Otvárací zápas bude zrejme skôr

MS vo futbale 2022.
MS vo futbale 2022. (Autor: SITA/AP)
TASR|10. aug 2022 o 12:01 (aktualizované 10. aug 2022 o 12:28)

V prvom dueli bude hrať domáci Katar.

DAUHÁ. Tohtoročné futbalové majstrovstvá sveta v Katare (21. novembra - 18. decembra) by mohli trvať o deň dlhšie.

Ako referuje web španielskeho denníka Marca s odvolaním sa na argentínske periodikum Olé, Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) sa veľmi vážne zaoberá možnosťou, že duel medzi Katarom a Ekvádorom by sa uskutočnil už v nedeľu 20. novembra namiesto plánovaného pondelka 21. novembra.

Dôvodom na možnú zmenu je snaha o zachovanie tradície. Od majstrovstiev sveta 2006 v Nemecku sa v úvodnom dueli "mundialu" vždy predstavilo mužstvo organizátorskej krajiny.

Podľa harmonogramu MS 2022 sa síce duel Kataru s Ekvádorom má hrať v úvodný deň turnaja, no až ako tretí v poradí.

FIFA preto údajne chce, aby sa zápas domácej reprezentácie s juhoamerickým súperom uskutočnil už o deň skôr oproti plánu. Taktiež navrhuje, aby sa pôvodne otvárací duel šampionátu Holandsko - Senegal uskutočnil v pondelok 21. novembra o šesť hodín neskôr. Čas výkopu iného zápasu naplánovaného na tento deň medzi Anglickom a Iránom by mal zostať zachovaný.

Aby bola táto zmena schválená, musí ju odhlasovať predsedníctvo Rady FIFA, ktoré tvoria prezident FIFA Gianni Infantino a prezidenti šiestich konfederácií (UEFA, CONMEBOL, CONCACAF, CAF, AFC a OFC).