Šporar naštartoval Atény k triumfu v Košiciach, Hrošovský prihrával na gól

Futbalisti Panathinaikosu Atény po góle Šporara.
Futbalisti Panathinaikosu Atény po góle Šporara. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|25. júl 2023 o 20:50 (aktualizované 25. júl 2023 o 23:44)

Žalgiris hral v závere bez vylúčeného strelca gólu.

BRATISLAVA. Futbalisti Galatasarayu Istanbul iba remizovali v úvodnom zápase 2. predkola Ligy majstrov na ihrisku litovského Žalgirisu Vilnius 2:2.

Favorit prehrával do 75. minúty 0:1 a hoci skóre otočil, napokon v nadstavení inkasoval vyrovnávajúci zásah.

Nevyužil potom krátku početnú výhodu po vylúčení Donatasa Kazlauskasa. Vilnius bol vlani súper Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy (EKL) - Slovan doma remizoval 0:0 a vonku vyhral 2:1.

V druhom utorňajšom zápase využil HJK Helsinki výhodu domáceho prostredia a nórsky Molde FK zdolal 1:0.

V Záhrebe padli tri góly v priebehu siedmich minút a už v polčase vyhrávali domáci 3:0. Ich triumf poistil v 56. minúte Luka Ivanušec.

Dnipro-1 absolvovalo svoj domáci zápas v Košiciach, na grécky Panathinaikos Atény nestačilo 0:2. Hostí poslal do vedenia 1:0 už v 10. minúte Andraž Šporar, ktorý v minulosti pôsobil v Slovane Bratislava.

Liga majstrov - 2. predkolo, prvé zápasy

Žalgiris Vilnius - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:0)

Góly: 48. Oyewusi, 90+2. Kazlauskas - 75. Bardakci, 78. Dervisoglu

ČK: 90+2. Kazlauskas

HJK Helsinki - Molde FK 1:0 (1:0)

Gól: 25. Keskinen

Dnipro-1 - Panathinaikos Atény 1:3 (0:1)

Góly: 90. Kaplienko - 10. Šporar, 74. Djuričič, 84. Ioannidis (z 11 m.)

Dinamo Záhreb - FC Astana 4:0 (3:0)

Góly: 36. Spikič, 41., 43., 56. Ivanušec

Servette Ženeva - KRC Genk 1:1 (0:1)

Góly: 78. Rouiller - 21. Arokodare

/P. Hrošovský (Genk) hral do 85. minúty a asistoval pri góle/

Breidablik Kopavogur - FC Kodaň 0:2 (0:2)

Góly: 1. Larsson, 32. Falk

/D. Vavro (Kodaň) odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Šporar naštartoval Atény k triumfu v Košiciach, Hrošovský prihrával na gól