Rusnák je vo forme. Strelil víťazný gól a stal sa hráčom zápasu v MLS

Albert Rusnák oslavuje víťazný gól do siete Minnesoty.
Albert Rusnák oslavuje víťazný gól do siete Minnesoty. (Autor: Instagram - Seattle Sounders)
Sportnet|25. aug 2024 o 10:11

Rusnák pokračuje vo vysnívanej sezóne, napísal Seattle Times.

BRATISLAVA. V zámorskej Major League Soccer (MLS) zažil skvelú noc slovenský reprezentant Albert Rusnák.

Jeho Seattle Sounders sa podarilo vďaka výhre 3:2 nad Minnesotou posunúť sa osem kôl pred koncom základnej časti na piatu priečku v Západnej konferencii.

Potvrdenie postupu do play-off tak má na dosah. Zásluhu na spomínanom víťazstve má najmä Rusnák.

Najskôr sa mu v závere prvého polčasu podarilo prihrať na gól spoluhráčovi Jacksonovi Ragenovi (2:1).

V druhom dejstve sa za vyrovnaného stavu 2:2 postaral o víťazný gól v 75. minúte. Jeho strela spoza šestnástky bola nad sily brankára Dayna St. Claira. Stal sa hráčom zápasu.

Napriek skvelej forme je pokorný

„Albert Rusnák pokračuje vo svojej vysnívanej sezóne,” napísala Jayda Evansová zo Seattle Times.

Slovenský futbalista zaznamenal piaty gól a pripísal si dvanástu asistenciu sezóny, ktorou vyrovnal svoje maximum z roku 2017. Vtedy obliekal dres tímu Real Salt Lake.

„Nebol to jeden z mojich lepších zápasov,” hodnotil svoj výkon proti Minnesote pokorný Rusnák.

„Boli sme však efektívni s loptou. Ísť trikrát v zápase do vedenia, aj keď sme dvakrát inkasovali, to má stále veľa pozitív,” dodal.

Rusnák patrí v Seattli medzi trojicu hráčov, ktorá sa pokladá za tzv. designated player. To znamená, že sa na neho v klube nevzťahuje platový strop. Ide o tzv. Beckhamove pravidlo.

Reus zažiaril pri debute

Napriek víťaznému gólu Alberta Rusnáka patrila noc v MLS niekomu inému. V drese Los Angeles Galaxy totiž debutoval Marco Reus.

Klub tvrdo pracoval na tom, aby sa nemecký futbalista mohol predstaviť pred domácim publikom už v zápase proti Atlante United. Vyplatilo sa.

Legenda Borussie Dortmund prišla na trávnik v 62. minúte. Už o pár minút neskôr si Reus pripísal asistenciu a následne aj skóroval. Stal kľúčovou postavou pri výhre 2:0.

„Priniesol extratriedu, vyrovnanosť, inteligenciu, kvalitu…jednoducho veľa vecí,” chválil ho po zápase tréner Greg Vanney.

„Môže byť pre nás “game-changer”, ako bol dnes,” citoval slová kapitána tímu Maya Yoshidu LA Times.

Reus však pôsobil už tradične pokorne. „Nie je to o mne, je to o tíme,” povedal. „Chceme sa stať šampiónmi. Takže to berieme od zápasu k zápasu.”

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»MLS»Rusnák je vo forme. Strelil víťazný gól a stal sa hráčom zápasu v MLS