Finále baráže o EURO 2024: Ukrajina zdolala Island a bude čeliť Slovensku

Ukrajina - Island: ONLINE prenos z finálového zápasu baráže kvalifikácie EURO 2024. (Autor: Sportnet) (Autor: Sportnet)
Sportnet|26. mar 2024 o 17:45

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z finálového zápasu baráže kvalifikácie EURO 2024: Ukrajina - Island.

VROCLAV. Futbalisti Ukrajiny a Islandu dnes hrali finálový zápas v baráži o postup na EURO 2024.

Ukrajina zdolala Island 2:1 a postúpila na európsky šampionát. V skupine E sa stretne s futbalistami Slovenska, Belgicka a Rumunska.

Sport 2
KDE SLEDOVAŤ V TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Ukrajina - Island dnes (baráž, kvalifikácia EURO 2024 LIVE, utorok, výsledok)

Kvalifikácia ME Baráž 2023/2024
26.03.2024 o 20:45
Ukrajina
2:1
(0:1, 2:0)
90+3 minúta
Ukončený
Island
Prehľad
Góly: 54. Cygankov (Sudakov), 84. Mudryk (Sudakov) – 30. A. Gudmundsson. ŽK: 42. Malinovskyj (UKR), 90+2. Zinčenko (UKR) – 21. Haraldsson (ISL), 56. Ingason (ISL), 90. J. Gudmundsson (ISL).
Prenos
Ukrajina to dokázala. Fotbalisté Ukrajiny díky barážové výhře nad Islandem v tomto zápase postupují na finálová turnaj EURO. Ve skupině E doplní Belgii, Slovensko a Rumunsko.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:12.
90+3
Konec zápasu.
90+3
Začala třetí nastavená minuta, Ukrajina je blízko postupu na EURO.
90+2
yellowCardŽlutá karta pro tým Ukrajina (Olexandr Zinčenko). Hráč vidí žlutou kartu za nesportovní chování.
90+1
Ukrajina rozehrávala rohový kop na krátko, do výraznější šance se nepropracovala.
90
yellowCardŽlutá karta pro tým Island (Jóhann Gudmundsson).
90
Akci hostujícího celku zastavil pomezní sudí, Orri Óskarsson byl v ofsajdu. To už začala poslední minuta poločasu.
89
Fotbalisté Ukrajiny si závěr zápasu užívají, ví, že postup na EURO je blízko. Island je pod velkým tlakem.
88
changeStřídání v týmu Ukrajina:
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Maxym Talověrov.
87
changeStřídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Mikael Egill Ellertsson,
ze hřiště odchází Hákon Arnar Haraldsson, přichází Mikael Anderson.
86
Obrovská rána pro Island, který inkasuje branku a mnoho času na vyrovnání mu už nezbývá.
84
84
goalUkrajina právě vstřelila branku!
Stadion se třese v základech, Ukrajina otáčí tento zápas a dostává se do vedení, střelou z hranice vápna poslal míč přesně k tyči nečekanou střelou MYCHAJLO MUDRYK. Asistence: Georgij Sudakov.
81
Hákon Valdimarsson získává míč po nepřesné akci soupeře. Nyní sledujeme takticky vedený fotbal. Ani jeden celek nechce chybovat. Mnoho času ze druhého poločasu už nezbývá.
80
Začala poslední desetiminutovka ve druhém poločase. Více ze hry mají aktuálně hráči Islandu, ale stále platí vyrovnaný stav.
78
Albert Gudmundsson měl další velkou šanci, ale ani tentokrát se hostující celek nedostal do vedení, hráč minul branku.
77
Jón Dagur Thorsteinsson mohl poslat hosty znovu do vedení, ale nyní jeho pokus skvěle na rohový kop vytáhl brankář Ukrajiny.
75
Kolbeinn Finnsson vedl zajímavou akci Islandu, ale centr před branku se mu ze strany vůbec nepovedl.
74
Vitalij Mykolenko se dostal do dobré šance, ale z vápna nedokázal přesněji vypálit. Velkou šanci Ukrajina neproměnila.
72
ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Artěm Dovbyk.
71
Následoval rohový kop, který k výraznější šanci nevedl.
70
To nyní už neplatí, domácí Georgij Sudakov si vypracoval zajímavou šanci, ale jeho ránu z volného kopu míří do prostoru, kde byl brankář.
68
Souboje o míč probíhají na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do šance.
65
Roman Jaremčuk měl zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána míří vedl branky. Gólman zasahovat nemusel.
63
ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Olexandr Zinčenko.

Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Gudmundur Thorarinsson, přichází Kolbeinn Finnsson,
ze hřiště odchází Andri Gudjohnsen, přichází Orri Óskarsson.
62
Albert Gudmundsson poslal centr před branku, ale obrana Ukrajiny si celkem snadno dokázala poradit.
60
Hodina hry je aktuálně pryč, od vyrovnávající branky čekáme na výraznější příležitost.
58
Fotbalisté Ukrajiny po vyrovnávající brance jsou aktivnější, tlačí se do zakončení. Island se musí bránit.
56
yellowCardŽlutá karta pro tým Island (Sverrir Ingason).
54
54
Máme vyrovnáno po nenápadné akci, střelo z hranice vápna se prosazuje VIKTOR CYGANKOV. Asistence: Georgij Sudakov.
51
Ukrajina vybojovala další rohový kop po aktivní hře, Ruslan Malinovskyj zkoušel poslat míč před branku, ale je z toho jen roh.
51
Mychajlo Mudryk se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale obrana Islandu si s jeho akcí dokázala poměrně snadno poradit.
50
Sverrir Ingason kombinoval se svými spoluhráči na polovině hrací plochy. Mnoho šancí aktuálně k vidění není. Akci překazil domácí obránce Juchym Konoplja.
49
V úvodu druhého poločasu začali hrát aktivněji fotbalisté Ukrajiny, kteří aktuálně prohrávají o jednu branku.
48
Mychajlo Mudryk rozehrával rohový kop. Centr se snesl před branku, následná hlavička končí nad brankou.
46
Zápas pokračuje druhým poločasem a zdá se, že ani jeden celek nestřídal.
46
Začal druhý poločas.
Čtyři střely na branku jsme viděli v prvním poločase, ujala se jediná, a tak vede Island nad Ukrajinou těsně 1:0.
45+3
První poločas skončil.
45+2
V poklidném tempu se dohrává úvodní poločas barážového zápasu.
45
Dostáváme se do poslední minuty hry v úvodním poločase. Uvidíme, kolik minut sudí nastaví.
42
yellowCardŽlutá karta pro tým Ukrajina (Ruslan Malinovskyj). Domácí hráč vidí kartu po faulu na soupeře poblíž střídaček.
40
Opakované záběry jasně ukázaly, že se jednalo o ofsajd, gól Ukrajiny platit nemůže.
39
Domácí celek se z branky neradoval příliš dlouho, po rychlé konzultaci s VAR bylo odhaleno, že gól pro ofsajd platit nemůže.
37
Rohový kop pro Ukrajinu, centr se snesl před branku, přesně do míst, kde byl Hákon Valdimarsson.
34
Ukrajina se propracovala před branku soupeře, ale centr před branku se nepovedl. Balon kryje brankář. Hákon Valdimarsson bude rozehrávat.
33
Vitalij Mykolenko vybojoval autové vhazování na útočné polovině, následně také uvedl míč do hry.
32
Jako první se prosadil hostující celek, což se pro domácí hráče velký šok a především problém.
30
30
goalIsland právě vstřelil branku!
Domácí přišli o míč na polovině hrací plochy, akce pokračovala z pohledu hostů dál. Střelou ze střední vzdálenosti technicky velmi dobře vypálil a míč k tyči umístil ALBERT GUDMUNDSSON.
26
Andri Gudjohnsen se omlouvá spoluhráčům za pokaženou přihrávku. I on ví, že s akcí mohl naložit o poznání lépe.
25
Victor Pálsson vhazuje na útočné polovině, kde se pokoušel oslovit spoluhráče.
23
Vzhledem k důležitosti zápasu se ani jeden celek do žádných bezmyšlenkovitých akcí nepouští. Naopak, oba kluby se snaží hrát takticky a dobře defenzivně. Mnoho branek podle všeho dnes neuvidíme.
21
yellowCardŽlutá karta pro tým Island (Hákon Arnar Haraldsson). Za faul poblíž půlící čáry vidí hostující hráč kartu.
21
Ukrajena se pokoušela dostat do brejku, ale Georgij Sudakov byl faulovaný.
20
Dvacet minut hry je pryč, sledujeme zajímavý fotbal. Oba kluby si už vypracovaly zajímavé šance, ale nyní čekáme na nějakou výraznější příležitost.
15
Na druhé straně měl ještě lepší střeleckou pozici Vitalij Mykolenko. Jeho rána zhruba z penaltového puntíku míří vedle vzdálenější tyče. Nechybělo moc.
Jón Dagur Thorsteinsson si vypracoval zajímavou šanci, ale jeho tvrdý pokus z dobré pozice vyrazil Andrij Lunin.
13
Albert Gudmundsson byl faulovaný soupeřem, což neuniklo pozornosti rozhodčího. Hrát tak budou hosté na půlce.
12
Vitalij Mykolenko a Mykola Matvijenko si několikrát vyměnili míč poblíž půlící čáry, následný dlouhý centr nebyl povedený.
11
Úvodní minuty ukázaly, že budeme dnes sledovat pravděpodobně velmi takticky vedenou fotbalovou bitvu. Hraje se pouze na jeden zápas.
9
Islandu pokus o rychlou akci nevyšel, hrát tak budou domácí. TI rozehrávají na své polovině, Roman Jaremčuk následně rychle otočil hru a Ukrajina se žene na polovinu soupeře.
8
Ukrajina se propracovala před branku soupeře, ale pokus o zakončení byl zblokovaný.
7
Ruslan Malinovskyj se propracoval k zajímavé hlavičce, ale s míčem si nakonec poradila obrana.
5
Hosté rozehrávali na útočné polovině, ale do výraznější šance se po centru před branku nedostali.
4
Souboje o míč se odehrávají především na polovině hrací plochy. Na nějaký zajímavý moment v úvodu zápasu čekáme.
3
Illja Zabarnyj hledal spoluhráče dlouhou přihrávkou, ale obrana soupeře si dokázala poradit.
2
Sledujeme klidnější pasáž hry, Ukrajina hraje ve žlutém, Island tradičně v modrém.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Ukrajina: Lunin – Konoplja, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko – Bražko – Cygankov, Malinovskyj, Sudakov, Mudryk – Jaremčuk.
Náhradníci: Buščan, Trubin – Bondar, Dovbyk, Mychajličenko, Šaparenko, Sydorčuk, Talověrov, Tymčyk, Vanat, Zinčenko, Zubkov.

Island: Valdimarsson – Pálsson, Ingason, Grétarsson, Thorarinsson – J. Gudmundsson, Haraldsson, Traustason, Thorsteinsson – A. Gudjohnsen, A. Gudmundsson.
Náhradníci: P. Gunnarsson, E. Ólafsson – Anderson, Ellertsson, Finnbogason, Finnsson, Hermannsson, Hlynsson, Jóhannesson, Óskarsson, Sampsted, Willumsson.
Zápas brzy začne.
Ukrajina z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři a jednou remizovalo. Island má aktuálně sérii tří výher v řadě, předtím dvakrát prohrál.
Hlavním rozhodčím je Clérment Turpin, asistenti Nicolas Danos a Erwan Finjean. Všichni jsou z Francie.
Oba kluby proti sobě nastoupí na neutrální půdě, zápas se odehraje v Tarczynski Arena ve Wroclawi.
Vítěz z této barážové dvojice si zajisté postup do hlavní fáze šampionátu, kde bude hrát ve skupině E. Tam doplní Belgii, Slovensko a Rumunsko. V semifinále porazila Ukrajina Bosnu a Hercegovinu, Island přehrál Izrael.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního evropského fotbalu. V tomto zápase Baráže o EURO proti sobě nastoupí fotbalisté Ukrajiny a Islandu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Finále baráže o EURO 2024: Ukrajina zdolala Island a bude čeliť Slovensku